Kodukontrollide valus tõde: maaasulad hääbuvad hirmkiires tempos

FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Teisipäeval Järvamaale Peetrisse jõudnud Päästeameti kodukontrollid paljastasid inspektoritele valusa tõe meie maaasulate kohta- kortermajades leidub püsielaniketa kodusid rohkem kui -elanikega. Teisisõnu elu hääbub.

FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Lääne Päästekeskuse juhi asetäitja Indrek Laanepõllu plaan oli loetud tundidega inspektorite kaasabil ära kontrollida 104 korterit.

Järva Teataja varjustas ametnikke, kelle kontrollida oli teisipäeval kolm kaheksa korteriga korrusmaja. 24st korterist õnnestus kontroll läbi viia vaid kümnes.

Noorem rahvast on maal linna kolinud, jäänud on suuresti vaid pensionärid ning need vähesed, kel on õnnestunud kodu lähedalt tööd leida. "Õnnega koos on isegi need, kes töötavad 12 tunniste vahetustega laudas," kinnitasid kohalikud.

Kontrollid, mille käigus kontrolliti kodude kütteseadmete korrasolekut, uuriti korstnapühkimisakti ja suitsuanduri olemasolu, suuri rikkumisi ei paljastanud. Nagu kinnitasid asjaosalised, siis esmaspäeval Läänemaal läbiviidud kontrolli tulemused olid sootuks kehvemad ja seda just kütteseadmete korrasoleku osas.

Reporteri video!

    Tagasi üles