T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: tee äärde kerkis üle 600 lumememme

Silvi Lukjanov
Galerii: tee äärde kerkis üle 600 lumememme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna kerkis Reopalu-Väätsa maantee äärde üle 600 lumekuju, üks kaunim kui teine, ja nende vaatamiseks vurab sel viiekilomeetrisel teelõigul enam autosid kui kunagi varem.

Mõte kergliiklustee ja sõidutee äärne viiekilomeetrine teelõik Reopalust Väätsale lumememmedega ääristada käis välja Väätsa vallavanem Lauri Läänemets. Tema soovis neid seal näha lausa 1500. „Et esimesel korral tuli rahvast välja sedavõrd palju ja kokku ehitati üle 600 lumekuju, üks kaunim kui teine, on väga hea tulemus,“ kinnitas Maarja Ahveldt, üks lumememmede ehituse korraldamise 15liikmelisest korraldusmeeskonnast.

Enamik ehitajateks olid Ahveldti teada seltskonnad ja perekonnad Väätsalt, kuid spetsiaaliselt üleskutse peale sõideti lumememmesid tegema ka Tallinnast ja Otepäält. „Paljudel oli kohe prinditud pildid ja vahendid kaasas, et teha just soovitud lumekuju,“ lausus ta.

Nii pole ka ime, et täna õhtul vuras autosid Reopalu-Väätsa viiekilomeetrisel lõigul oluliselt rohkem kui kunagi varem. Võib-olla ainult Paide-Türi rahvajooksu päeval sõidab ka neid sel lõigul nii ohtralt, kuid siis on liikumiskiirus autodel märksa kiirem. Täna sõideti aeglaselt, vaadati lumememmesid, neid pildistati ja filmiti. Nii siit kui sealt kostis ohhetusi-ahhetusi, et kui ilusad ja kui tore idee oli neid niimoodi tee äärde teha.

Lumememmede meisterdamine kestis täna kella 12–15, kuid mitmed tegid neil veel ka kella 17 paiku.

Märksõnad
Tagasi üles