Paide poliitiku kodu sattus rünnaku alla

Paide poliitiku Janno Lehemetsa kodus sattus ööl vastu tänast rünnaku alla.

Sihtasutuse Paide Haldus juhatuse liige Janno Lehemets ütles, et ööl vastu tänast on oranži pihustivärviga täis soditud tema ridaelamuboksi garaaži esine. Lehemetsa ütlust mööda on 2x2 meetrit suurusele kividega kaetud platsile kirjutatud "Janno, maksa võlg ära! Inkasso".  Juurde on joonistatud märk, mis kujutab rusikat püstise keskmise sõrmega.

Lehemets täpsustas, et garaažiesine pole aiaga piiritletud. Siiski on ta kindlalt otsustanud politseisse avalduse teha sooviga, et asja uuritakse ja süüdlased tabatakse. "Sain täna öösel kella 4 paiku ka võõralt numbrilt neli vastamata kõnet, kuid ei oska öelda, kas need kaks asja on omavahel seotud," täiendas ta.

"Ilmselgelt juhuslikult sellised asjad ei teki maja ette," on Lehemets veendunud. Kirja avastas ta täna 11.15 paiku, kui kogu pere asutas end kodust välja minema.

Lehemets tunnistas, et mitte ainult temal, vaid ilmselt ka naabrite kodurahu on juhtunu tõttu häiritud. Kuna ebaviisakas kiri paistab kätte ka Lehemetsa laste toa aknasse, kavatseb mees kirjutise kindlasti eemaldada pärast seda, kui politsei on selle üle vaadanud.

Lehemets peab tõenäoliseks, et kirjutis on seotud tema eilse terava sõnavõtuga volikogus. "Muud konflikti ei tea ma olevat. Ettevõtlusega loogika puudub, sest selles viidatakse võlale, aga praegu mul võlad puuduvad." Lehemetsale välja kuulutatud eraisiku pankrott ja ärikeeld lõppesid suvel 2015.

Lehemets tunnistas, et talle jäi kirja lugedes selgusetuks, mis võlale või inkassole viidata püütakse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles