Keio Viks tõi esile ka kohaliku heakorra (kõikjal vedeleb palju prügi – toim). «Eestist tulnuna jättis pisut võõra mulje ka kohalike suhtumine usuküsimustesse. Usk määrab kõik, see on a ja o,» lausus ta. «Esmamulje Liibanonist oli ehmatav: kultuur on võõras ja piirkond konfliktne. Ajapikku olen kõigega harjunud, kuid turistina ma siia ei tuleks.»
Meie rahuvalvajad on oma oskustelt universaalid: kui vaja, tuleb olla autojuht, pooljaoülem või julgestaja. Igal mehel on ka oma spetsiifiline amet, olgu see meediku või jaopioneeri oma.
Kõige parema õppetunni on nad saanud inglise keeles ja üldises suhtlemises. Kohalikud on Paabi ütlust mööda väga temperamentsed, mis tähendab, et neil, eestlastel, on suhtluses oluline jääda ülirahulikuks ja sõbralikuks.
Janek Huttununen rõhutas, et missiooniks valmistumisel oli kõige olulisem oma peas asjad läbi mõelda. «Treeningutel valmistusin sõjaliseks missiooniks, kuid see siin on rahuvalvemissioon. Olukorraga tuleb kohaneda. Kõikvõimalike ohtude puhul üle muretseda ei tasu,» lausus ta.
Mai lõpus jõuavad nad jalaväerühma ESTPLA-20 koosseisus koju, selja taga pool aastat rahuvalvaja elu. Koos staabiohvitseridega teenib Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab rühmasuurune üksus, mis on kokku pandud peamiselt Scoutspataljoni B-kompanii alusel.
seos Järvamaaga: pärit Ambla vallast Aravetelt
seos Järvamaaga: elanud Paides
seos Järvamaaga: elukoht Ambla vallas Aravetel
Liibanon on Eestist neli korda väiksem riik Vahemere idarannikul.
Liibanoni naaberriigid on Süüria (põhjas ja idas) ja Iisrael (lõunas).
Rahvaarv teadmata (koos põgenikega räägitakse kuuest miljonist inimesest)
Rahaühik Liibanoni nael (1 dollar on 1500 naela)
Eestlaste vastustusalalt on 80 km Beirutisse, 20 km Vahemereni, 10–15 km Iisraeli piirini, 3028 km Tallinna