Ma ei saa lubada, et koer hakkab minu kodus bossiks ja seab seeläbi ohtu ka minu pere. See, mida antud juhul nimetati peksmiseks, oli karistus selle eest, et ta sõna otseses mõttes hammustas kätt, mis teda toidab. See on kõige suurem viga, mida üks koer võib oma juhi suhtes teha.
Antud juhul ma karistasin teda ja tavainimesele, kes pole sellega kokku puutunud, võiski see tunduda jõhker. Kohe tekivad emotsioonid, kuidas, miks. Inimene mõtleb, et koer on nagu laps ning last ju ei tohi karistada. Koera ja inimese vahele ei tohi panna võrdusmärki. Ma küsiks siinjuures: kui politsei kasutab pätti taltsutades teleskoopnuia, siis kas see on peksmine või erivahendi kasutamine?»
Varem on Järva Teataja kirjutanud, et Bravost lootis peremees tulevast päästekoera, kuid juba toona polnud Jüri Hiiemäe kindel, kas asi läheb plaanipäraselt. «Eeldused ja võimed on tal olemas ja head – töökoer ikkagi, aga ta peab meie perele jäägitult kuuletuma,» lausus ta. «Kui reeglid on paigas ja koer teab, mida tohib, mida mitte, siis on meil kõigil hea olla. Töökoeraks saab ta siis, kui tekib vajadus tema järele. Samas võib ta jääda ka lihtsalt kuulekaks perekoeraks.»
Hiiemäe ei salgagi, et poolteiseaastase Bravo koolitamisega on tal tükk tegemist olnud ning juba algusest peale näitasid märgid, et kerge selle koeraga olema ei saa. «Koera võtmine on loterii. Selle loteriiga mul eriti ei vedanud. Kui ta kahekuusena mulle koju tuli, oli ta alakaaluline ja ebakindel – eks mõni nn ohumärk oli veel. Aga emotsioonid said võitu ja otsustasin siiski tema kasuks,» selgitas ta. «Oleksin pidanud kohe palju konkreetsem olema, et ta endale allutada. Nüüd, kui ta on vanem, on seda raskem ja keerulisem teha. Inimene õpib kogu elu, nii ka mina ja usun, et Bravo on ükskord oma nime vääriline. Esimeseks koeraks ma töökoera kellelegi ei soovita.»