Aasta kahjumiga lõpetanud Jalax tõstis töötajate palku

Igahommikusel tootmiskoosolekul peavad nõu Jalaxi tootmismeistrid ja teiste valdkondade juhid.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Kuigi metallmööbli tootja Jalax lõpetas aasta väikese kahjumiga, tõusid aasta algul enamiku töötajate töötasud. Palga sidumine tulemusega peaks tööd tõhustama ja aasta lõpuks ettevõtte kasumisse aitama.

Eelmisel aastal tegi metallmööbli ja -komponentide tootja Jalax ligi 70protsendise käibekasvu, aga kasumisse 105 miljoni krooni suuruse käibe juures ei jõudnud.


Samas on jaanuari lõpuks üheksal kümnendikul töötajatest keskmine töötasu tõusnud umbes 15%. «Palga tõstmine oli raske otsus, sest laenud on meil endiselt peal ja kasumit me veel ei tooda, aga surve palgatõusuks oli suur ja mingi kompromissi pidime leidma,» tunnistas Jalaxi juhatuse liige Peeter Allik.


Palku kärpis Jalax 2009. aasta kevadel. Alliku selgitusel on ettevõttel praegu tööd sama palju kui enne kriisi, aga töötajad teenisid endiselt kriisiaegset 30% väiksemat palka. «Kaks aastat on firma ja töötajad kannatanud, firma kannatab veelgi, aga tööturul on olukord selline, et peame inimesi hoidma, et nad ära ei läheks,» lausus ta.

TEAVE
Metallmööblit ja -komponente tootev Jalax ekspordib 80% oma toodangust, peamiselt Soome, Taani, Saksamaale, Suurbritanniasse ja Poolasse.
2010. aasta käive oli 6,74 mln eurot, aasta lõppes väikese kahjumiga.
Parimaid tulemusi näitas Jalax 2007. aastal, siis oli käive 6,4 mln eurot ja kasum enne makse 0,52 mln eurot.

Tagasi üles
Back