Eestlased on naabritest korralikumad turvavöö kinnitajad

  • Iga teine Eesti bussireisija jätab turvavöö peale panemata
  • Novembris on teavituskampaania “Kinnita bussis turvavöö!”

Turvavöö tuleb kinnitada ka bussis.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Ligi kümne tuhande bussireisija seas läbi viidud rahvusvaheline uuring näitas, et pooled eestlastest kinnitavad bussis turvavöö, näiteks Lätis teeb seda vaid 35 protsenti reisijatest.

Tellijale Tellijale

Uuringu turvanõuete täitmise hindamiseks viis bussifirma Lux Express läbi Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal. Eesti bussireisijatest kinnitab enda sõnul alati turvavöö 50 protsenti vastanutest. Autos kasutab aga alati turvavööd nii ees- kui tagaistmel lausa 91 protsenti küsitletutest, mis on tunduvalt kõrgem näitaja kui teistes uuringus osalenud riikides. Lätis kinnitab bussis alati turvavöö 35 protsenti vastanutest ja autos 75 protsenti. Leedus on samad näitajad vastavalt 36 ja 67 ning Venemaal 40 ja 65 protsenti.

Bussiettevõtte Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu meelest peaksid reisijad turvavöö kinnitama nii autos kui ka turvavöödega varustatud bussides. Küsitluse tulemused näitavad aga, et iga teine Eesti bussireisija jätab turvavöö peale panemata. „Bussides valitsevad õnnetuse korral täpselt samad ohud nagu ka sõiduautodes, mistõttu on nii enda kui kaasreisijate tervise huvides oluline ohutusreeglitest kinni pidada,” toonitas Saarpuu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles