E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Roosna-Allikul peeti poiste laulupäeva

Kuido Saarpuu
Roosna-Allikul peeti poiste laulupäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

29. novembril toimus Roosna-Alliku mõisas Järvamaa poiste laulupäev, mis oli Eesti Meestelaulu Seltsi X üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise maakondlik eelvoor. 

Kohalikult lauluvõistluselt edasi pääsenud lauljad võistlevad 2017. aasta 26. märtsil Lõuna-Eesti piirkondlikus voorus Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.

7. mail viiakse läbi lõppvoor, kus laulavad piirkondlike voorude iga vanuserühma parimad solistid. EMLS korraldab lauluvõistlust eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu.

Žürii koosseis: Anne Rikberg (Paide Ühisgümnaasiumi muusikaõpetaja), Marika Kuusik (EMLS tegevjuht), Made Talts (Roosna-Alliku Põhikooli õpetaja).

Laulupäeva toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Roosna-Alliku Vallavalitsus, Roosna-Alliku Põhikool.

Tulemused:

6 – 7-aastased eelkooliealised poisid (k.a)

I koht – Kimi Reiko Pilipenko (Väätsa Lasteaed, juhendaja Heli Vutt)

II koht – Daniel Purk (Albu Laste Mängutuba, juhendaja Kaja Kraav)

7 – 9-aastased kooliealised poisid (k.a)

I koht – Oskar Põldvee (Vodja Kool, juhendaja Ulvi Tamm)

II koht – Nikita Tani (Koeru Keskkool, juhendaja Aino Linnas)

III koht – Virko Maasik (Paide Gümnaasium, juhendaja Malle Nööp)

III koht – Kiur Pindmaa (Türi Põhikool, juhendaja Tea Saar)

Järvamaa Mõisakoolide Ühingu preemia – Martin Leppik (Laupa Põhikool, juhendaja Virve Kaljula)

10 – 11 - aastased poisid (k.a)

I koht – Chrystian-Mayrold Saarse (Türi Põhikool, juhendaja Tiiu Schüts)

II koht – Martin Hendrikson (Albu Põhikool, juhendaja Kaja Kraav)

III koht – Karl-Keio Aare (Paide Gümnaasium, juhendaja Malle Nööp)

12-aastased ja vanemad poisid kuni häälemurdeni

I koht – Karl-Mathias Saarse (Türi Põhikool, juhendaja Tiiu Schüts)

II koht – Jan-Robert Raukas (Laupa Põhikool, juhendaja Kaarel Orumägi)

III koht – Egert Ninep (Paide Gümnaasium, juhendaja Malle Nööp)

III koht – Kuldar-Helior Saarse (Türi Põhikool, juhendaja Tiiu Schüts)

Kuni 16-aastased häälemurde läbiteinud noormehed

I koht – Kasper Koiduste (Türi Põhikool, juhendaja Tiiu Schüts)

17 – 20-aastased noormehed

I-III koht – Martin Tampuu (Türi Ühisgümnaasium, juhendaja Ulvi Tamm)

I-III koht – Kaido Kivi (Türi Ühisgümnaasium, juhendaja Ulvi Tamm)

I-III koht – Jarek Lippur (Türi Ühisgümnaasium, iseõppija)

Kokkuvõtte koostas: Tiina Guutmann, Roosna-Alliku Põhikooli huvijuht

Tagasi üles