E, 3.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiigeltulekahjus kannatada saanud kortermajas vilistatakse suitsuanduritele

Kuido Saarpuu
Hiigeltulekahjus kannatada saanud kortermajas vilistatakse suitsuanduritele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Päästeamet kontrollib alates sellest nädalast kodude tuleohutust, et pühad mööduksid raskete tuleõnnetusteta. Järvamaal alustas täna oma viiest korterist koosnevat minikontrolli Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo vaneminspektor Lennart Okas.   

Esimene kodukontroll viis Lennart Okase Sargverre. Tal tuli kontrollida paari korterit eelmise aasta veebruaris põlenud kortermajas. Kui ühes korteris kedagi ei olnud, siis teises avas ukse peretütar. Selgus, et aastaid tagasi kappi unustatud suitsuandurit pole endiselt lakke paigaldatud.

"Uskumatu hoolimatus," kommenteeris Okas. "Inimesed ei võta toimunust endiselt õppust. Ometi on tegemist majaga, kus võiksid suitsuandurid olla mitte ainult tubades, vaid ka koridorides."

Paides aga avastas inspektor ühe kortermaja siniseks suitsetatud elutoast mittetöötava anduri. Mittetöötmise põhjus oli lihtne: patarei polnud suitsuandurite ühendatud. 

Tavapäraselt teevad Päästeameti päästjad ja ennetajad aastaringselt kodunõustamisi, mille käigus antakse inimestele tuleohutusnõu, vaadatakse üle kütteseadmete ja elektrisüsteemide olukord ning vajadusel paigaldatakse suitsuandur. Vana aasta lõpus ja uue alguses kontrollivad inspektorid aga tuleohutusnõuete täitmist ning tõsiste rikkumiste korral on ka seadusest tulenev võimalus trahviks.

Detsember ja jaanuar on reeglina olnud traagilised kuud, mil kaotab elu enam kui kolmandik kõigist aasta jooksul tules hukkunutest.

SARGVERE PÕLENG

18. veebruaril eelmisel aastal kl 13.13 sai häirekeskus teate, et Paide vallas Sargvere külas Nooruse tänaval põleb kolmekorruseline kortermaja. 24 korteriga korrusmaja sai tulest ja kustutusveest  kahjustada sedavõrd, et ühelgi elanikul sinna ööbima jääda ei lubatud.

Märksõnad
Tagasi üles