Paides lahendati lahinguülesandeid

Teaduslahing Paide gümnaasiumis FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

Kolmapäeva ennelõunal oli Paide gümnaasiumi aula täis lahinguvalmis õpilasi. Siiski polnud nad maakonna erinevatest nurkadest tulnud kokku üksteist vaenama, vaid tegemist oli teadusvõistluse «Teaduslahing» maakondliku eelvooruga.

Tellijale Tellijale

Teaduslahingu koordinaator Marge Thetloff Tartu Ülikoolist selgitas, et kolmandat korda aset leidev Eesti mastaapseim teadusvõistlus läbib nädala jooksul kõik Eesti maakonnad ning paneb proovile ligi 600 koolinoore teadmised ja meeskonnatöö praktiliste ülesannete lahendamisel. Lahingust võtab sel aastal osa rekordiliselt 118 kooli, teisipäeval Paides peetud eelvoorust võttis osa üksteist võistkonda.

«Lisaks sellele, et tegemist on igati asjaliku teadusvõistlusega on see ka tänu käed - külge ülesannetele väga visuaalne ja silmale ilus vaadata,» märkis Thetloff. «Teaduslahing on VII-IX klassi õpilastele suunatud võistlus, kus teadust ja igapäevaelu ühendavaid ülesandeid saab lahendada vaid probleemile otsesõnu käsi külge pannes. Valdkonnad, milles end testitakse, on näiteks toiduainete tehnoloogia, inseneriteadus, keskkonnateadused jne. Nii võiks näiteks veega seotud ülesande puhul võistlejad analüüsida vee kvaliteeti ja uurida puhta joogivee saamise võimalusi,» ütles ta täiendavalt. Nii said ka Paides õpilased ülesandeid lahendades sooritada erinevaid keemilisi katseid.

Tagasi üles
Back