Töötute hulgas on enim lihttöölisi

Pilt on illustratiivne

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja/

Veebruaris registreeritud töötute arv ootuspäraselt suurenes ning veebruari lõpus oli töötuna registreeritud 32 132 inimest ehk 5,0 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 7 060.

 

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: «Jaanuaris alustasime inimeste töövõime korduvhindamistega. Aasta esimese kahe kuu andmed näitavad, et veidi üle poole inimestest, kelle töövõime on ekspertarstid hinnatud osaliseks, juba töötavad. Puuduva töövõime hinnangu saanud inimestest teeb tööd ligi veerand.»

Kokkuvõttes suurenes registreeritud töötute arv veebruaris võrreldes eelneva kuuga ligi 4 protsenti, kuid võrreldes aastataguse ajaga on töötute arv siiski veidi madalam. Veebruaris jätkus vähenenud töövõimega registreeritud töötute arvu kasv ning tulenevalt hooajalistest mõjudest suurenes mõnevõrra ka teiste töötute arv.

Kõrgeim oli veebruaris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (11,1 protsenti) ja Valgamaal (8,6 protsenti) ning madalaim Harjumaal (3,5 protsenti) ja Tartumaal (4,1 protsenti). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid veebruari lõpus lihttöölised (23 protsenti), oskustöötajad ja käsitöölised (19 protsenti) ning teenindus- ja müügitöötajad (17 protsenti).

Tagasi üles
Back