Reformierakond leidis sihtasutuse nõukogusse uue liikme

FOTO: Tiit Reinberg

Pärast kaks nädalat tagasi ilmunud Järva Teataja artiklit, mis paljastas, et Türi Arengu sihtasutuse (TASA) juhatuse liige Auris Rätsep on süstemaatiliselt võltsinud ametiauto sõidupäevikut, teatas sihtasutuse nõukogu esimees Ahto Karu, et astub tagasi.

Reformierakonna nimekirjas Türi vallavolikokku kandideerinud Karu asemel andis oma nõusoleku nõukogu liikmeks hakata samas nimekirjas kandideerinud Andres Tšumakov.


Nõukogu liikmeks saab Tšumakov 1. maist, sest Karu esitas lahkumisavalduse 1. aprillil, kuid vastavalt TASA põhikirjale tuleb lahkumisest teavitada kuu aega ette.
Tšumakov ütles, et TASA probleemidega on ta kursis praegu üksnes ajakirjanduse kaudu. Ta tunnistas, et asub TASA nõukogusse raskel ajal, kuid loodab, et neil õnnestub lahendus leida.


Reformierakonna Türi piirkonna esimees Aivar Lõhmus on varem Järva Teatajale öelnud, et kui TASA nõukogu jätab sihtasustuse juhatuse liikme Auris Rätsepa ametisse, riivab see tema õiglustunnet.
Tšumakov tunnistas, et valetamine ja võltsimine riivavad ka tema õiglustunnet. Rätsepa ametis jätkamise suhtes tal lõplikku seisukohta veel pole, kuid ta lubas arvestada sellega, kui inimene tunnistab oma vigu ja parandab ennast. (JT)

Tagasi üles