Paide laat: akordionid, kitsejuust ja selgeltnägemise tuleproov
Lisatud fotod!

Paide laadal käis vilgas tegevus, müüjate leidlikkus oma toote tutvustamisel pani nii mitmeidki muigama ja ligemale astudes asja lähemalt uurima.

Kultuurikeskuse parklas peetud järjekordsele Paide laadale sõitis Evald Juur Rakverest kindla sooviga parandada järvalaste pille. Huvi tõstmiseks oli mehel kaasas mitmed akordionid müügikski. „Jäin pensionile ja mõtlesin mida edasi teha, hakkasin pille parandama. Nii juba 15 aastat kindlasti,“ kõneles ta.  Et sel nädalavahetusel mujal suuremat laata polnud, tuli Juur Paidesse. Siinses väiskes linnas just suurt tulu ei teeni, kuid juttu ajama tulijaid on mitmeid. „Ka parandustöid pakutakse,“ lisas ta.

Kitsejuustu moosiga pakkusid Haapsalu kandist kohalesõitnud ja nemadki pidasid Kesk-Eestisse sõitu pigem kasulikuks. „Ilus on ju ilm ja siin ka toredad inimesed. Kes julgeb kitsejuustu moosiga juba proovida, see ka ostab,“ sõnas naisterahvas naeratades.

Kaugelt paistis silma ka silt selgeltnägijate tuleproov. Nii mõnigi laadaline küsis, et kas nõiad kohal. Lähemale jõudes  mõisteti, et silmade kontroll. Juttu ja nalja kui palju ning jagus ka  silmade kontrollijaid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles