Kiirustage, kodanikud küttekolde omanikud, kiirustage!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Korstnapühkija.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Sügis on jõudsalt ja pöördumatult lähenemas ning ilmad muutumas niiskemaks ja jahedamaks. See tähendab ka kütteaja kättejõudmist ning küttekollete aktiivsemat kasutuselevõttu. Päästjad on saanud esimesed väljakutsed tahmapõlengutele, mis kahjuks näitab, et suveajal pole kasutatud otstarbekalt ja korstnapühkijat ei ole kutsutud küttekoldeid hooldama. Nüüd on viimane aeg seda veel teha.

Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja Indrek Laanepõld ütles, et tõenäosus saada korstnapühkija enda kodu turvalisust kontrollima ja seda lähima paari nädala jooksul, väheneb iga tunniga. "Sügis on olnud läbi aegade nende meeste töö kõrghetk ja hilinejad peavad ootama oma järge ligi kuu või isegi rohkem. See aga tähendab, et puhastamata küttekoldes võib tekkida tahmapõleng ja võimalus, et riskite kogu oma varaga, väga suur. Seega kiirustage, kodanikud küttekollete omanikud, kiirustage!" manitses Laanepõld.

Kel on korstnapühkija juba käinud ja lõõrid puhtaks tehtud, neile jagas Laanepõld soovitusi. "Kui küttekollet ei ole pikemat aega kasutatud, ärge laduge esimesel kütmisel ahju- või pliidikollet kohe pilgeni puid täis. Esialgu pange väike kogus pilpaid või paberit, et küttekolde käigud ja korsten üles soojendada. Nii tagate, et esimesel kütmisel „ei aja ahi suitsu sisse“. Kui pliidil on kaks siibrit –„suvine“ ja „talvine“, siis tehke mõlemad alguses lahti. Ja veel, küttekollete siibritel on kaks asendit, kas kinni või lahti, tõmmet reguleeritakse küttekolde õhuvõtu avadega, mitte siibritega."

Tagasi üles