Kitsas tänav oli tollal samuti kraav ning moodustas kindluse eeslinnuse ja linna vahelise piiri. Linna kaitsekraav kulges praeguse Kitsa tänava keskmisest lõigust lõunasse praeguse Pärnu 5 maja juurest.
Sealt edasi lõunasse praeguse Põllu põiktänava juurest ja sealt kagusse enne praegust Karja tänavat, sealt omakorda üle Pika ja Rüütli tänava itta kuni praeguse Vahe tänavani ja kulges sealt põhja suunas kuni Vallimäeni.
Kuigi linna kraavi idasuunal plaanidel markeeritud ei ole, oli selle asukoht võimalik kindlaks määrata arheoloogiliste andmete põhjal Vainu tänava keskosast ida pool Rüütli tänavat. Need piirid tuleks siltide või muude tähistega ära markeerida, nagu seda on teistes linnades juba ammu tehtud.
Kindlapiirilisemaks toeks linnamüüri rajatiste otsinguil on kindlasti tänavu Posti tänaval koolimaja tagant välja tulnud linna ja kindlust ühendanud lõunavärava vundamendi katked.
Muidugi ei ole tegu veel kogu hoone väljakaevamisega – seni on avanenud vaid ehitise idatiib. Läänetiib ja lõunapoolne osa, kui see on säilinud, peaksid avanema tuleval aastal kaevamiste käigus.
Et lõunavärav oli laotud vägevatele ja paksudele maakividele ja selles oli kaitsekäik, mis on iseloomulik kasvõi Vallimäel laululava kõrval siiani kõrguvale Püssirohutornile, kus huvilised saavad siiani müüri sees olevas käigus käia.
Põlengukihile toetudes võib arvata, et seal võis samuti olla ahi vahtkonnale, mis oli samuti Paide kindlusele iseloomulik. Ahi leidus näiteks ka Vallimäel asuvas kindluse läänevärava tornis. Hoone oli kaetud punaste keskajale iseloomulike katusekividega.