Seoses advendiajaga juhib tarbijakaitseamet tähelepanu, et kõik küünlad ei sobi kõikjal põletamiseks ning käsitööküünlad vajavad erilist tähelepanu ja ettevaatust neile lisatud süttimisohtlike kaunistuste tõttu.
Küünalde põletamisel pööra tähelepanu ohutusele
Küünalt ostes lähtu kõigepealt sellest, kus on plaan küünalt põletada – kas toas või õues, sest väljas põletamiseks mõeldud küünalt ei tohi kasutada siseruumides - välitingimustesse mõeldud küünla põlemine on toa tingimustes liialt intensiivne ja seega ohtlik. Poes müüdavatel küünaldel on ohutusjuhised, mis on esitatud küünla pakendil kas piktogrammidena või sõnaliste selgitustena, et oskaksid küünlaga ohutult ringi käia. Tutvu kauba märgistusega ning tee enda jaoks õige valik. Kui Sul tekib küsimusi küünlal olevast märgistusest arusaamisel, siis pöördu müüja poole. Müüja kohustus on sulle selgitada märgistusel olevat.
Tavakauplustest saadavate küünalde kõrval on populaarseks saanud ka käsitööküünalde valmistamine, mida tehakse kas endale, kingituseks või müügiks. Taoliste küünalde puhul tuleb olla eriti ettevaatlik ja tähelepanelik. Tihti lisatakse käsitööküünaldele valmistamise käigus kaunistuseks taimi või muid materjale, et muuta küünal ilusamaks, ent kui leek jõuab kaunistusteni, võivad need materjalid süttida. Kaunistusmaterjale kasutatakse nii küünla sees, näiteks geelküünla puhul, kui ka küünla välispinnal, mil lisatakse paelu, tekstiili, kunstmaterjalist kaunistusi jne.
Nii nagu ei tohi tavalist küünalt asetada tuleohtlikule pinnale, tuleb ka käsitööküünla puhul tähelepanu pöörata materjalile, mille sisse küünal on pandud. Kas see on ikka kuumakindel? Kui tekib kahtlusi, kas ostetud või kingiks saadud küünla põletamine on ohutu, siis tasub parem jätta küünal põletamata ning kasutada seda lihtsalt dekoratsioonina riiulil.
Tea et:
Põlevat küünalt ei tohi jätta järelevalveta.
Hoia küünal laste ja loomade eest kättesaamatult.
Hoia küünal eemal süttivatest esemetest.
Kasutades mitut küünalt korraga, jäta küünalde vahele ruumi (vajalik vahekaugus peaks olema märgitud küünlal).
Paiguta küünal kindlalt alusele, et vältida selle ümberkukkumist.
Jälgi, et küünla läheduses, selle ümber või sees ei oleks kergesti süttivaid materjale (riie, taimed, paelad jne).
Enne küünla põlema panemist, lõika vajadusel taht lühemaks, et küünal liialt suure leegiga ei põleks ega tekitaks tahma.