Romaanid viivad rahva raamatukogusse

  • Eesti autorite raamatuid loetakse innukalt

FOTO: Apollo

Raamatu «Irdabielu» kaas.

Järvamaa keskraamatukogu 2017. aasta laenutuste põhjal kokku pandud edetabelis troonisid kõrgeimatel kohtadel romaanid. Eesti menukirjanik Erik Tohvri oli edetabelis suisa kahe teosega.

Kõige rohkem laenutati eelmisel aastal Järvamaa keskraamatukogust Erik Tohvri menukit «Irdabielu». Esikolmikusse jõudis samalt autorilt ka raamat «Äri ja armastus».

Pearaamatukoguhoidja Eha Palm nentis, et mõneti sõltub laenutuskordade arv ka sellest, mitu raamatut neil välja anda on. «Aga päris ühe eksemplari põhiselt pole me asjale lähenenud. Sellele vaatamata annab edetabel rahva lugemiseelistustest piisavalt aimu,» märkis ta.

Palmi kinnitust mööda meeldib inimestele oma vaba aega sisustada ja meelt lahutada kergema lugemise ehk romaanidega. Sealhulgas kindlasti ka põnevust pakkuvate kriminaalromaanidega.

Kui vaadata edetabelit autorite põhiselt, täheldas Palm, et ülekaalus on ikka Eesti autorite looming.

Ta tõdes, et menukaks saavadki enamasti need raamatud, mida raamatukogu varasemate laenutuste põhjal rohkem soovitab ja välja paneb. «Kindlasti jätkub edetabeli eesotsas olevate raamatute edu ka edaspidi, sest küllap on neid, kes alles nüüd avastavad, et seda raamatut võiks ka lugeda kui ta juba teiste poolt nii loetavaks on osutunud,» sõnas ta.

Palm lisas, et raamatuid on võimalik ka laenutamiseks Rikswebi kaudu reserveerida. «Kui keegi ei tea, kuidas seda teha, tulge kohapeale ja õpetame,» julgustas ta.

Keskraamatukogu TOP 25-s pole arvestatud koolide soovituslikku kirjandust. Täielikku edetabelit näeb Järvamaa keskraamatukogu Facebooki lehel.

Järvamaa keskraamatukogu 2017. a laenutatud raamatute edetabel

1. «Irdabielu» Erik Tohvri

2. «Salajased õed» Jayne Ann Krenz

3.-4. «Armuke peakontorist» Camilla Grebe

3.-4. «Äri ja armastus» Erik Tohvri

5.-6. «Tavaline perekond» Tuule Lind

5.-6. «Jahikire varjud» Adena Sepp

7. «Mees kes jälgis naisi» Michael Hjorth

8. «Petis» Nora Roberts

9. «Maga hästi» Rachel Abbott

10.-11. «Must klaasmaja» Avo Kull

10.-11. «Inglid & kelmid» Katariina Tammert

Tagasi üles