Lumevõlurid muutsid puhkekeskuse talviseks võlumaaks

Võib vist öelda, et talve võlumaa on nüüd päriselt avatud, sest kauaoodatud külmakraadid lubasid tööle hakata Valgehobusemäe lumevõluritel.

Õhus lendlev kunstlumi, kümmekond külmapügalat ja päikesepaiste olid need, mis Valgehobusemäel eile talvemõnude nautlejaid tervitasid.

Tänasest lisanduvad neile lumelaua-ja mäesuusamägi ning kui õnnestub tööle panna ka kolmas lumekahur, siis 500meetrine murdmaasuusa rada, ütles keskuse juhataja Kalju Kertsmik.

Esimest korda talve jooksul oli avatud lumetuubirada ning sellele olid tulnud lustima paljud pered kaugemaltki kui lähikonnast. "Klientide soovil avasime raja, oleksime ise tahtnud veel veidi testida, aga poolteist kuud hiljem alanud talv on inimesed lumenäljaseks muutnud," sõnas ta. Kokku käis päeva jooksul keskuses ca 500 inimest. Veel kella 20 paiku õhtul oli kaks gruppi tuubirajal talvemõnusid nautimas.

Mõningast meelehärmi valmistas nii keskuse juhile kui ka osale klientidest tuubiraja kõrval oleva tuublilifti rike, kuid päeva teises pooles õnnestus Kerstmiku ütlust mööda ühe kliendi abil põhjus leida ja lift avariirežiimil tööle panna. "Õnneks oli enamus kliente mõistvad," kiitis Kertsmik lisades, et täna tuleb kohale ka maaletooja, kes lifti fotosilmad üle vaatab.

Tagasi üles