Galerii: suurtükiväelased tähistasid sajandat aastapäeva ajaloolise rännakuga

Suurtükiväepataljoni kaitseväelased tähistasid täna oma väeosa sajandat aastapäeva läbides jalgsi sama teekonna mis viis nende eelkäijad esimestesse Vabadussõja lahingutesse.

Rakvere raudteejaamast alanud rännak lõppes Rägavere ausamba juures. Kokku osales pea 18 kilomeetri pikkusel teekonnal üle 200 suurtükiväelase.

«Rakvere raudteejaam on meie jaoks väga tähtis koht, sest siit läks meie eelkäija Vabadussõtta, et pidada Rägavere lähedal esimesed lahingud. Mälestades ning andes au vapratele sõduritele, kõndisime me sama teed,» ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Arbo Probal.

Rännaku alguspunktis said suurtükiväelasi tervitama tulnud huvilised tutvuda nii täna kasutusel olevate 155mm ning 122mm haubitsatega kui ka Vabadussõjas tuletoetust taganud ajaloolise 76 mm kahuriga M1900. Teel Rägavere ausambani asetasid suurtükiväelased pärjad Vabadussõja ausamba jalamile ning Vabadussõjas suurtükipatarei ülemana võidelnud kapten Jaan Tõnissoni hauale.

Suurtükiväepataljoni ajateenija nooremseersant Jan Jürgen Lõokene ütles, et tänast rännakut tegid küll raskemaks külm ja tuul, kuid seda ei anna võrreldagi Vabadussõtta läinud suurtükiväelaste teekonnaga. 

Suurtükiväepataljoni asutati 16. jaanuaril 1918 kui Eesti sõjaväelaste ülemkomitee ettekirjutisega anti korraldus alustada Eesti 1. suurtükiväebrigaadi formeerimist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles