Sarapuud nõuavad Jürgen Ligilt ja Martin Helmelt vabandusi ja kümneid tuhandeid

  • Sarapuud nõuavad Jürgen Ligilt ja Martin Helmelt vabandusi ja kümneid tuhandeid.
  • Kersti Sarapuu sõnul on tasuta ühistranspordi perega seostamine ebaaus ja valus.
  • Artur Talviku hinnangul pole Keskerakonnast kadunud korruptiivne mõttelaad.

Opositsioonisaadikud Hanno Pevkur (vasakul) ja Martin Helme valmistamas ette majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Helmet ähvardab nüüd umbusaldusavaldust esitades tehtud sõnavõtu tõttu kohtusse minek.

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad kohtu kaudu Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust. «Kokku võivad perekond Sarapuu nõuded teie vastu mittevaralise kahju hüvitamiseks jääda vahemikku 50 000 – 100 000 eurot,» seisab neile advokaadi vahendusel saadetud nõudekirjas.

Tellijale Tellijale

Enneolematu juhtumi on põhjustanud Ligi ja Helme viited keskerakondlastele, bussiärile ja korruptsioonile enne majandusministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Ligi väitel püüdis Keskerakond umbusaldusavaldust ära hoida ähvardusega, et kui see plaan ellu viiakse, siis sellele on olemas ka vastus. Tema imestusele vastanud Kersti Sarapuu ähvardusega, et ta antakse kohtusse.

Nii läkski: kui umbusaldushääletus toimus 10. jaanuaril, siis 11. jaanuaril potsatas Jürgen Ligi postkasti nõudekiri (vt lisalugu) Lextali advokaadibüroo vandeadvokaadilt Oliver Nääsilt ja advokaat Rainer Ratnikult. Päev hiljem sai samasuguse kirja ka Martin Helme.

Tagasi üles