R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sajad matkajad tulevad täna Johan Pitka mäletuseks taliteedele sammuma

Kuido Saarpuu
Facebook
Comments
Foto: Anu Puusepp

Kaitseliidu Järva malev, koos oma tublide koostööpartneritega, ootab taas vahvaid matkalisi XII admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatkale.

 

Matk toimub pühapäeval, 18. veebruaril ja on  pühendatud Eesti ühe kuulsamale mehele. Samuti on tänavune matk pühendatud Eesti Vabariigile ja Kaitseliidule, kellel täituvad 100. aastat.

Seega tänavuseks matkaks toimub osalejate kogunemine Peetris kella 10ks ja matk saab alguse Jalgsemal kell 11. Kõik muu on nii nagu eelmistel aastatel.

Foto: Anu Puusepp

Matka pikkus on ligemale 20 km ja lõppeb Peetris. Kellele see liiga pikk tundub, saab matkaseltskonnaga liituda Järva-Jaani kultuurimaja juurest alates kella 11.45st. Järva-Jaanist liitujatele on matkatee pikkus ligemale 13 km.

Samuti pakutakse matkarajal kosutavat kuuma teed ja pirukaid, lõpp-punktis saab keha kinnitada sooja supiga. Selleks, et kõndimine lõbusamalt läheks korraldavad noorkotkad ja kodutütred matkarajal lõbusaid ülesannete punkte ja toimub ka matka viktoriin. Matka viktoriini auhinnakorvi paneb välja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Foto: Anu Puusepp

Andmaks matkale admiral Johan Pitka, Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu auks rahvuslikku hõngu, palutakse kaasa võtta suuri ja väikseid rahvuslippe.

MATKA ORIENTEERUV AJAKAVA:

09.30-10.00 – matkaliste kogunemine (kes soovivad Kaitseliidu transpordiga Jalgsemale) Peetri kiriku parklasse. Väljasõit Jalgsemale kell 10.00.

10.30-10.45 - matkal osalejate kogunemine Jalgsemale

10.45-11.00 - matka avakõned Jalgsemal (lühitervitused, mälestuskorvid)

11.00 - matka start Jalgsemalt

11.45 -  peatus Järva-Jaani kultuurimaja juures

alates 12:45 - kuuma tee ja piruka peatus

Alates 14.00st - osalejate registreerimine, soe supp ja auhindade jagamine Peetris Kareda Valla Majas

Orienteeruvalt 16.30 – matka lõpp

Matk toimub kaheteistkümnendat korda. Esimene admiralimatk toimus 18. veebruaril 2007. aastal. 2016.aastal tähistas matk oma kümnendat juubelit.

Matka eesmärk on meenutada Järvamaa ühte kuulsamat meest tema sünniaastapäeval,  samuti tähistada Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. juubeliaastat. Tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal.

Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond koos oma koostööpartnerite Järva Omavalitsuste Liidu, Järva Vallavalitsuse,  Järvamaa Spordiliidu ja Järvamaa Muuseumiga. 

2017. aastal osales matkal 589 inimest, Admiralimõõga võitis Jüri Hiiemäe.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles