N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lauljad lähevad Jõgevale võistu laulma

Järva Teataja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Mattiisen.ee

Sellel nädalal leiavad Jõgeval aset helilooja Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad, nädal tipneb reedel ja laupäeval toimuva lauluansamblite konkursiga, kus osalevad ka mitmed Järvamaa kollektiivid.

Reedel algav ja pühapäevani vältav XXII üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite ja VII üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss on mõeldud koolinoorte ansamblitele ja noorteansamblitele, kus võistledakse viies vanusegrupis: IV-V, VI-VII, VIII-IX ja X-XII klass ja noored kuni 26. eluaastani.

Võistulaulmise esimesel päeval astuvad esimesel kontserdil, kus osalevad IV-V kl ansamblid, publiku ja hindajate ette Türi põhikooli tütarlasteansambel Ilus elu (juhendaja Tea Saar) ja Paide ühisgümnaasiumi V klassi tütarlaste kvartett (juhendaja Piret Järvet). Päeva teises pooles esinevad Türi põhikooli tütarlasteansambel Lahedad (juh. Tiiu Schüts), Paide muusika- ja teatrimaja neidudeansambel (juhendajad Tiina Kivimäe ja Sirje Grauberg) ning Eesti noorte muusikaliteatri meesansambel (juhendaja Kaarel Orumägi)

Laupäeval, 10. märtsil asuvad VIII – IX klasside arvestuses võistlema Paide gümnaasiumi tütarlaste trio Sonare (juhendaja Anne Toomistu), Türi kultuurikeskuse segaansambel Kultra (juh Tea Saar), Türi põhikooli noormeesteansambel Vennad (juh Tiiu Schüts) ning Türi kultuurikeskuses tegutseva Kaarel Orumägi laulustuudio segaansambel Kaaror (juh Kaarel Orumägi)

Pärastlõunal on X – XII klasside ansamblite arvestuses võistlustules Türi põhikooli segaansambel Kvartetike (juh Tiiu Schüts).

Žürii hindab esinejate puhul esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis on ka jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile. Hindab žürii, kuhu kuuluvad vabariigis tuntud muusikategelased. Igas vanusegrupis antakse välja laureaaditiitel parimale ansambli liigile. Vastava taseme puudumise korral on žüriil õigus jätta auhind välja andmata. Lisaks kuulutatakse välja mitmeid eripreemiaid. Kõigi osalejate hulgast valitakse välja üks üldvõitja. Kontserdid toimuvad Jõgeva gümnaasiumis ja on tasuta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles