Ohtlik lelu korjati müügilt

Lastele ohtlik mänguasi

FOTO: Terviseamet

Terviseameti järelevalvetoimingute tulemusena kõrvaldati turult tervisele ohtlik kreem ja väikelapsi ohustada võiv mänguasi.

Terviseameti teatel kõrvaldati müügilt ettevõtte Le Toy Van väikelastele (1+) mõeldud puidust rong „Bunny train“, ,kuna toote testimisel eraldusid väiksema jänese kõrvad, mis võivad väikelastel allaneelamisel blokeerida hingamisteed ja põhjustada lämbumist.

Terviseamet palub inimestel, kes on nimetatud mänguasja ostnud, pöörduda toote tagasiostu võimaluste kohta info saamiseks sama müügikoha poole, kust mänguasi osteti.

Tervisele ohtlikuks tunnistati ka Prantsusmaal toodetud kreem „Lovea SPF 30 Haute Protection, “ (50 ml), kuna see sisaldas säilitusainet metüülisotiasolinooni (MI), mille kasutamine pealejäetavates kosmeetikatoodetes on keelatud. Aine võib tundlikumatel inimestel kutsuda esile allergilisi reaktsioone.  

See päikesekaitsekreem võib tekitada allergilisi reaktsioone.

FOTO: Terviseamet

Inimestel, kes on nimetatud kreemi ostnud, palub amet pöörduda toote tagasiostu võimaluste kohta info saamiseks sama müügikoha poole, kust kreem osteti.  

Vaata lähemalt siit

Tagasi üles