Rehvivahetusega ära kiirusta

Jõulueelse seisuga oli politsei kogu Eestis trehvanud kolmele autole, mille all veeresid suverehvid. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Aivar Aotäht

Kuigi 1. märtsist tohib Eestis sõita suverehvidega, ei soovitata veel rehvivahetusega kiirustada. Muutliku ilma tõttu võib teedel esineda jätkuvalt libedust, mis muudab suverehvidega autosõidu äärmiselt ohtlikuks.

„Talverehvide kohustuslik kasutusaeg (15. oktoober kuni 1.märts) saab küll läbi, päevased temperatuurid on valdavalt plusspoolel ja suuremad teed on lumevabad, kuid rehvivahetusega ei tasu kiirustada. Öösel on külmakraadid ning püsib libeduse oht. Naastrehve võib kasutada kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude korral kuni 30. aprillini. Seega ei tasu veel rehvitöökotta tormata,“ selgitas Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane mullu. 

Öeldu on tõene ka tänasel päeval. 

Talverehvide kasutamine Eestis on kohustuslik alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Naastrehvidega sõitmine on lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude korral kuni 30. aprillini. Naastudeta talverehvidega ehk lamellrehvidega tohib sõita aasta läbi.

Tagasi üles