Üleannetusele aitavad kaasa Jaan Tätte ja Paide gümnaasiumi õpilased

  • Üleannetuse nime kandva kampaania eesmärk on koguda 120 000 eurot
  • Praeguseks on annetajate abiga kogunenud haigetele lastele veidi üle 12 000 euro

Jaan Tätte Türi kontsert.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Igas maakonnas toimub laupäeval heategevuslik Üleannetuse perepäev – nii kogub SA Tartu ülikooli Lastefond annetusi arendavaid teraapiaid vajavatele puudega lastele. Paides leiab heategevusliku eesmärgiga ettevõtmine aset laupäeval, 10. märtsil, mil Maksimarketis kell 10-13 head teha saab.

Heategevusüritus leiab aset juba teist aastat, kõigis 15 maakonnakeskuses toimuvatel üritustel pakutakse osalejatele võimalust meelt lahutada, meeleolukalt annetada ning tuntud artistide kontserte nautida. Lisaks on perepäeval kohal ka näomaalijad, õhupallimeistrid, Lottemaa elanikud ja muud muinasjututegelased ning mõõtu saab võtta paberlennukite täpsuslennutamises ja meisterdada sensoorikapudeleid. Toreda päeva jäädvustavad piltnikud. Paides lahutab kohaletulnute meelt Jaan Tätte, lisaks Paide gümnaasiumi lapsed ja JJStreet tantsijad, päeva juhib Sulo Särkinen.

Üleannetuse nime kandva kampaania eesmärk on koguda 120 000 eurot, mis võimaldab fondil toetada arendavate teraapiatega kolme aasta jooksul 35 raskelt haiget last. Praeguseks on heade annetajate abiga kogunenud haigetele lastele veidi üle 12 000 euro, mis on 10 protsenti eesmärgist.

Praegu toetame arendavate teraapiatega seotud kulude katmisel 21 last, kuid arstidelt ja terapeutidelt saadud infole tuginedes on erinevaid arendavaid teraapiaid vajavaid puudega lapsi oluliselt rohkem

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar täpsustab, et kampaaniaga soovitakse toetada kolme aasta jooksul nii neid arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi, kes juba on Lastefondilt abi palunud, kui ka neid, kes praegu ei ole veel fondini jõudnud. “Praegu toetame arendavate teraapiatega seotud kulude katmisel 21 last, kuid arstidelt ja terapeutidelt saadud infole tuginedes on erinevaid arendavaid teraapiaid vajavaid puudega lapsi oluliselt rohkem,” rääkis Saar.

“Ühe teraapiatunni hind küündib kuni 40 euroni, mis on paljude vanemate jaoks liiga kõrge, et arendavaid teraapiaid oma lapsele järjepidevalt lubada,” selgitas ta. “Mitmetele raskelt haigetele lastele on senini jäänud arendavaid teraapiaid kättesaamatuks ka seoses liiga kauge elukohaga keskusest,” lisas Saar.

Kampaaniaga soovitakse lisaks annetuste kogumisele edastada ka sõnumit, et erivajadustega lapsi kasvatavad pered on oodatud toetuse saamiseks Lastefondi poole pöörduma. Heategevusorganisatsioon aitab annetajate abil raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab nende ja lisaks ka füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust kodutingimustest, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita. “Et ka tulevikus meie poole pöörduvaid lapsi toetada saaksime, vajamegi rahalisi vahendeid,” selgitas Saar. “Hetkel on meil koos summa, mis võimaldab aidata aasta jooksul järjepidevalt kümmet last ühe teraapia saamisel,” nentis ta.

Saar tõdes, et erinevate teraapiate puhul märkab muutust ja arengut aga regulaarse ja järjepideva töö tulemusena, mis võib võtta aega isegi aastaid. Seetõttu kutsubki Lastefond kõiki inimesi üles osalema laupäeval, 10. märtsil Üleannetuse perepäevadel ning veel järgneva kuu jooksul toetama arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi kampaaniaveebis www.üleannetus.ee.

“Kõigis Eesti 15 maakonnas toimuvate Üleannetuse perepäevade edukasse korraldamisse on panustanud ühtse jõu ja südamesoojusega üle 200 vabatahtliku, rohkelt ettevõtteid ning kümneid tuntuid artiste,” ilmestas Saar üle-eestilise sündmuse suurust. “Väikese heategevusliku panuse eest on perepäevadel garanteeritud vahvad tegevused ja elamused,” lubas ta.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga.

Tagasi üles
Back