EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid toovad kevadel lavale kolm etendust

Troonipärija ja tema väikevend on Toweris poiste endi kaitseks, kinnitab Richard silmagi pilgutamata oma emale (Ene Järvis) ja poiste emale, leseks jäänud Elizabethile (Steffi Pähn).

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Tänavu kevadel lõpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli Anne Türnpu ja Mart Kolditsa juhendatud 28. lend. Publiku ette jõuab kolm tudengite iseseisvat lavastust.

 

Laupäeval, 10. märtsil esietendub Paides Jan Teeveti lavastatud „RICHARD³“.

Peaaegu 425 aastat hiljem, pärast valgustusajastut, tööstusrevolutsiooni, interneti leiutamist, tehnoloogia võidukäiku, loendamatuid sõdasid ja lugematuid verevalamisi on Shakespeare’i värss ja kuningas Richardi lugu endiselt terav, endiselt tabav, endiselt aktuaalne.

Lavastaja Jan Teeveti sõnul lammutab Richard vahendeid valimata maailma, millesse kuri saatus ta paiskab. „Meie ehitame seda maailma, ehitame Richardile ja ehitame saatusele, et nad ühes ajalik-ajatus hetkes taas kohtuda, üksteist mõõta võiksid. Ühendame sõna ja liha, valguse ja varju, pildi ilu ja selle rikkumise paratamatuse, Shakespeare'i ja iseenda,“ ütles Teevet. 

”RICHARD³" etendused toimuvad kolmel märtsiõhtul Paide Muusika- ja Teatrimajas ning ühel korral aprillis Tallinnas, Vene Teatris.

Lavastuste valmimisele aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA)

Tagasi üles