Vikerraadiole saadeti rekordiliselt 6377 e-etteütlust

  • Algselt ühekordse projektina mõeldud e-etteütlus toimus juba 11. korda

FOTO: ERR

Tänasel emakeelepäeval Vikerraadios toimunud e-etteütlusele saadeti toimetusele poole tunni jooksul rekordilised 6377 etteütlust. E-etteütluse koostajate hulka kuulus sellel aastal ka Türi ühisgümnaasiumi ja Rocca al Mare kooli Vodja individuaalõppekeskuse eesti keele õpetaja Triin Toome-Hosman.

Veatuid etteütlusi jõudis Vikerraadio toimetusse 21, aga palju oli 1-2 veaga tekste.

Kõige kiiremini ja korrektsemalt kirjutas Vikerraadio kodulehel etteütluse Rudolf Purge, kes oli ka üldvõitja täiskasvanute kategoorias, edastas rahvusringhääling. Filoloogide kategoorias oli parim Tiina Laansalu, õpilaste kategoorias Saskia Saara Simisker Eesti Rahvusvahelisest Koolist, Olga Gerassimenko muu emakeelega inimeste kategoorias ning Riita Märka välismaal elavate eestlaste seas.

Vead tekkisid koostajate jaoks ootamatutes kohtades, sidekriipsutamist oli seal, kus polnud vaja

Kiireim ja korrektseim nutiseadmega osaleja on teist aastat järjest Riina Tobias, kes kirjutas nutitelefoniga. Tänavu sai esmakordselt etteütlust kirjutada ka käsitsi – tulemused avaldatakse 15. märtsi "Vikerhommikus". Esmakordselt pakuti osalemisvõimalust ka vaegkuuljatele: kui raadiokuulajateni jõudis tänavune etteütlus raadiodiktori Urve Koni poolt loetuna, siis vaegkuuljad said portaalis ERR.ee video vahendusel etteütluse teksti lugeda “Aktuaalse kaamera” saatejuhi Monika Tamla huultelt.

"Vead tekkisid koostajate jaoks ootamatutes kohtades, sidekriipsutamist oli seal, kus polnud vaja, näiteks "lavastuste sari" või "spaakeskus"," sõnas e-etteütluse meeskonna liige Priit Kruus.

Algselt ühekordse projektina mõeldud e-etteütlus toimus juba 11. korda. Selle aja jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 36 500 etteütlust. E-etteütlust korraldavad Vikerraadio, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Eesti Keele Instituut. (BNS/ERR)

Vikerraadio tänavuse e-etteütluse võistluse õige kirjapilt on järgmine:

Tänapäeval külastaks Tammsaare kui kuurortides käija igal juhul modernset spaakeskust, uurides pärast massaaži ka oma šedöövrite retseptsiooni 21. sajandi vargamäelikus tööühiskonnas.

Peas tohuvabohu, mekkis eksaminand heade mõtete linna kuulsaimas bistroos singi-juustu-küüslaugutäidisega bataati, silme ees lugemata hitt-teosed, ja unistas laenutustähtaegadeta raamatukogust.

Lavastuste sari "Sajandi lugu" ühendab vastastikku teatreid, mis pakuvad peale vaba aja veetmise võimaluse ka pika kõlblikkusajaga vaimutoitu.

"Jannsen, Jakobson," ütles aasta tegijast noorkotkas vanalinlikus hoones toimunud väitlusel, "ei teadnud e-aabitsast ega e-koolist midagi, vaid veensid igameest, et rahvustunne, mis maitseb nagu rukkileib rõõsakoorevõiga, rajaneb kirjaoskusel."

Paralleelvõimalused:

* 21. sajandi / XXI sajandi

* singi-juustu-küüslaugutäidise / singi-juustu-küüslaugu täidise

* hitt-teosed / hittteosed

* rõõsakoorevõiga / rõõsa koore võiga

* iga meest/igameest

Tagasi üles