Paidelane pälvis kirjanduse aastapreemia

Tallinn, EESTI 14.03.2018 Selgusid Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate laureaadid. Endowments shall present their nominees for the annual award of the Cultural Endowment of Estonia. Supervisory board of the Cultural Endowment announce the laureates. tl/Foto Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eile selgusid Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate laureaadid. Venekeelsete autorite kirjanduspreemiate kategoorias pälvis tiitli paidelane Igor Kotjuh.

Tellijale Tellijale

Kotjuhi sulest ilmus mullu proosaluulekogu «Loomulikult eriline lugu». Žürii koosseisus Mihhail Trunin, Maia Melts ja Veronika Einberg iseloomustasid teost kui maailma mitmekesisusest ja inimese piiripealsest olemisest kõnelevat proosaluulekogu. Nad märkisid, et autori siiras (ja kirjanduslikult naiivne) maailmanägemus on otsekui illustratsioon Marina Tsvetajeva metapoeetilisele maksiimile: „Mu värsid on kui päevik, mu luule koosneb pärisnimedest”.

Igor Kotjuh on eestivene luuletaja ja aktiivse eestivene kirjanduse eestkõneleja. Ta kirjutab ka eesti, kuid eelkõige vene keeles.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles