Südamekuu viib sel aastal loodusesse

Raba. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Birgit Itse/Järva Teataja

25 aastat tagasi alustati Eestis südameveresoonkonna haiguste ennetamist ja toimus esimene südamenädal. Nüüdseks on südamenädalast välja kasvanud südamekuu, mis toimub taaskord aprillis.

Portaal terviseinfo.ee annab teada, et südamekuu käigus tuletatakse inimestele meelde, millised on südamehaiguste riskifaktoreid, kuidas neid vältida või nendega toime tulla. Samuti on kampaania eesmärk mõjutada inimeste suhtumist oma südame tervisesse.

Sel puhul kutsuvad korraldajad maakondades, kohalikes omavalitsustes ja kogukondades korraldama aprillikuu jooksul liikumisüritusi: kõndimine, jooksmine, rattasõit, pallimängud, orienteerumine, matkad jne. Korraldajad soovitavad sel korral üritused suunata looduses liikumisele. Seekord võiksid üritused olla pigem suunatud looduses liikumisele. Inspiratsiooni saab avastusrada.ee leheküljelt, EV100 liikumisrakendusest FIT100, RMK matkaradade lehelt või kodukoha terviseradu uurides.

Südamearstid käsitlevad seekord liikumise kõrval ka seksuaalse düsfunktsiooni teemat kui varajast hoiatust südamehaiguste riski kohta.

Tagasi üles
Back