Asutati Paide eakate nõukogu

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eakad naised
Eakad naised Foto: Caro / Page Pijorr/Caro / Page Pijorr/Scanpix

27. märtsil said Paide raekojas kokku eakate ja linnavalitsuse esindajad, et moodustada Paide linna eakate nõukogu. Nõukogu on hetkel 11liikmeline ning nõukogu esimeheks valiti linnapea Priit Värk ja aseesimeheks Järvamaa Pensionäride Koondise juhatuse esinaine Mare Veermaa.

Priit Värk selgitas, et nõukogu on nõuandev Paide linnavalitsusele ning eesmärgiks on tegeleda eakate seisukohtade väljaselgitamisega linna elu puudutavates küsimustes nagu näiteks transport, heakord, kultuuritegevused jne.

"Tegemist on hea kaasamispraktikaga, mida on pikalt rakendatud Soomes ja nii mõneski Eesti linnas ning Pensionäride Liit on seda aastaid soovitanud ka omavalitsustele. Loodan, et nõukogu tööle hakkamisel paraneb infovahetus, et üheskoos eakate muresid lahendada ning teistpidi nende kogemusi ja tarkust rakendada linnajuhtimises," nentis Värk.

Mare Veermaa pidas kõige olulisemaks infovahetuse paremaks muutumist. "Nõukogu loomine on väga oluline just sellest aspektist, et eakad saavad nüüd kergemini oma muredest rääkida. Sageli on eakatel inimestel spetsiifilised probleemid, mida saame nõukogu ette tuua," selgitas Veermaa.

Eakate nõukotta kuuluvad esindajad Paide linnavalitsusest ja -volikogust, Paide Sotsiaaltöökeskusest, eakate päevakeskusest, Paide ja Roosna-Alliku klubidest "Hämarik", Puuetega Inimeste Kojast, Järvamaa Pensionäride Koondisest ning külades tegutsevatest eakate seltsidest.

Järgmine kohtumine on plaanitud juba aprillikuusse.

Lisainfo!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles