Konkurentsiamet võttis Väätsa Prügila müügi lubamiseks lisaaega

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Konkurentsiamet võttis lisaaega otsustamaks, kas anda luba kohalikele omavalitsustele kuuluva Väätsa prügila müügiks jäätmekäitlusettevõte AS Ragn-Sells tütarfirmale OÜ R-S Valdus.

Konkurentsiamet võttis lisaaega, et kontrollida, kas koondumine võiks oluliselt kahjustada konkurentsi kaubaturul, eelkõige turgu valitseva seisundi tekkimise või tugevnemise kaudu.

Ragn-Sellsi tütarfirma OÜ R-S Valdus teatas märtsi alguses plaanist osta Järva vallalt, Paide linnalt ja Türi vallalt Väätsa prügila. Ostu järel kuuluks Ragn-Sellsile üle 15protsendine turuosa jäätmejaamade halduses ning pakendijäätmete kogumises ja veos.

OÜ R-S Valdus on loodud 2016. aastal, et hallata Ragn Sells ASi investeeringuid ja arendusi jäätmekäitlusvaldkonnas. OÜ R-S Valdus emaettevõtjas on Ragn-Sells AS, mis omakorda kuulub Ragn-Sellsföretagen AB kontserni.

Paide linnavolikogu esimehe Aivar Tubli ütles märtsi lõpus Järva Teatajale, et tema hinnangul tuleks Väätsa prügila müüa avalikul enampakkumisel.

Ragn-Sells AS peamised tegevused on jäätmete kogumine, töötlemine ja taaskasutusse suunamine. Jäätmeliikidest käitleb firma püsi-, tava- ja ohtlikke jäätmeid. AS Väätsa Prügila tegeleb jäätmekäitluskeskuse halduse, jäätmete vastuvõtu, taaskasutuse, käitlemise, ladestamise ja transporditeenuse osutamisega. (BNS)

Tagasi üles