Üle Eesti rajatakse 12 välijõusaali

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Mai välijõusaal. Arhiivifoto.

FOTO: MAILIIS OLLINO/PRNPM/EMF

Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola plaanivad projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames liikumisharrastuse ja õuespordi arendamiseks rajada kogukonnakeskustesse üle Eesti 12 välijõusaali, kus võimalikult paljud inimesed saaksid neid juba alates juunikuust tasuta aktiivseks liikumiseks kasutada.

 

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul pakuvad välijõusaalid meeleolukat ja tervislikku vaheldust teistele liikumisviisidele. „Välijõusaali on lihtne kasutada igaühel ning see pakub jõukohaseid liikumisvõimalusi nii lastele kui ka igas vanuses täiskasvanutele. Füüsiline aktiivsus aitab kaasa nii keha tervisele kui ka vaimu erksusele ning ühtlasi on välijõusaalid hea võimalus veeta üheskoos värskes õhus aktiivset kvaliteetaega. Loodame, et kohalikud omavalitsused tulevad meie initsiatiiviga kaasa sama entusiastlikult kui meie ise,“ ütles Sõõrumaa.

Välijõusaalid on plaanitud kohtadesse, kus liigub palju inimesi, näiteks pargid, linnaväljakud, kaubanduskeskuste esised, bussi- või rongipeatused jms. Välijõusaalid tulevad roostevabast terasest ning hakkavad laiuma orienteeruvalt 81-ruutmeetrisel pinnal. Toetusfondi maht on 38 500 eurot ning kokku on plaanis rajada 12 välijõusaali.

Täna kuulutati välja konkurss kohalikele omavalitsustele välisjõusaalide taotlemiseks. Kriteeriumid, mille alusel tulevased jõusaalide asupaigad välja valitakse, on muuhulgas välijõusaali plaanitav asukoht ja asukoha valiku põhjendus, selles asukohas päeva jooksul liikuv keskmine külastajate arv ning projekti lisaväärtus kogukonnale. Välijõusaalid paigaldab EOK, kes annab need seejärel üle kohalikele omavalitsustele. Jõusaali paigaldamise koha ettevalmistamise ja hiljem korras hoidmise eest vastutab kohalik omavalitsus.

Välijõusaalid on plaanitud kohtadesse, kus liigub palju inimesi, näiteks pargid, linnaväljakud, kaubanduskeskuste esised, bussi- või rongipeatused jms.

Taotlusi saavad kohalikud omavalitsused kuni 30. aprillini esitada aadressil siit. Täpsema juhendi ja jõusaalide tehnilised nõuded leiab Eesti Olümpiakomitee kodulehelt.

Võitjad valib EOK moodustatud komisjon. Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 15. mail. Jõusaalid on plaanis paigaldada juunis 2018.

Tagasi üles