Homme algavatele liiklustalgutele laekus rohkem kui 1600 ettepanekut

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Inimesed märkisid politsei kaardirakendusele rohkem kui 1600 ettepanekut, kus kiirustavad juhid valmistavad muret. Liiklustalgud algavad homme hommikul ja kestavad 19. aprilli hommikuni.

 

„Nagu eelmistel aastatel, märgiti kõige rohkem kohti Tallinnas ja Harjumaal, kuid politseinikud on väljas kõikjal üle Eesti. Kõik märgitud paigad on ühtemoodi olulised, sest vastupidisel korral poleks neist teada antud,“ ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Talgupäeval on inimeste soovitud paikades liiklust rahustamas paarsada politseinikku. Rohkem kui pooled paikadest on märgitud pealinna ja selle ümbrusse. Tartumaal märgiti 300, ülejäänud Lõuna-Eestis aga umbes 150 probleemset paika. Lääne-Eestisse sisestati umbes 250 paika, Lääne- ja Ida-Virumaal anti teada sajast kohast.

Probleemsete kohtadena märkisid inimesed liiklustalgute kaardile nii asulasiseseid kui ka  -väliseid paiku, jalakäijaterohkeid bussipeatusi ja õuealasid ning maanteelõike, kus piirkiirusest kinni ei peeta.

Liiklustalgud on Euroopa liikluspolitseinikke ühendava võrgustiku TISPOLi kiiruseületajatele keskenduva nädala üks osa ning talgud toimuvad kogu Euroopas.

Piirkiirusest kinnipidamisele keskendub ka 16. aprillil alanud ning pea kuu kestev maanteeameti kampaania „Aga mina olen kiirusjälgija“.

Tagasi üles