Sel nädalal läheb Paides tammiku istutamiseks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tartu tammik.

FOTO: Sille Annuk

Paide sajandi tammiku istutamine toimub 17. mail algusega kl 12 Paide paetähise juures. Istutavad Paide ühisgümnaasiumi õpilased.

 

Aprilli alguses kirjutasime, et Paide ühisgümnaasiumi õpilaste viie aasta eest mulda pandud tammetõrudest on sirgunud istikud, mis juba kuu aja pärast peaks istutatama Paide Sillaotsa-poolse sissesõidutee äärde Järvamaa sajandi tammikuks.

Juubeliaasta kevadel istutatakse igasse maakonda EV100 tammepark. Tammikute istutus on kavandatud mai kahele esimesele nädalale, enamik parke avatakse 1. juunil.

«Kingitus «Eesti 100 tamme» sai alguse 2013. aastal, kui koolilapsed hakkasid tammetõrudest istikuid kasvatama,» ütles projekti juht Mari Valgepea riigikantseleist. «Eesti sünnipäeva puhul saab vähemalt ühe uue tammepargi iga Eesti maakond, kokku istutatakse tuhandeid tammesid.»

Ehkki Paides mulda pandud ja visalt kasvanud tammeistikud näevad veel väetid välja, on neis tegelikult küllalt väge, et suursugusteks puudeks kasvada.

Ehkki Paides mulda pandud ja visalt kasvanud tammeistikud näevad veel väetid välja, on neis tegelikult küllalt väge, et suursugusteks puudeks kasvada.

Paide abilinnapea Siret Pihelgas ütles, et seni kõne all olnud tammeallee asemel kujundas maastikuarhitektuuribüroo Artes Terrae linna algusse hoopis pargi.

Kavand koos mõõdistustega läks maksma 6500 eurot. «Tegemist on sel aastal värskelt valminud kavandiga, mis annab piirkonnale terviklahenduse,» märkis Pihelgas.

Juubelikevadel saab Eesti üle 20 uue tammiku

Mai- ja juunikuus istutatakse tuhandeid laste ja noorte kasvatatud tammeistikuid üle Eesti rajatavatesse EV100 tammikutesse. Kokku rajatakse Riigikantselei kingitusega „Eesti 100 tamme“ üle 20 tammiku.

„Üle-eestiline EV100 tammeparkide rajamine on hoo sisse saanud ning oma juubelitammiku saab iga Eesti maakond. Käesolev nädal viib istutustalgud Jõgevamaale Mustvee valda, Raplamaale Märjamaa valda, Järvamaale Paidesse, Harjumaale Keilasse ning Valgamaale Sangastesse,’’ märkis Riigikantselei „Eesti 100 tamme“ projekti juht Mari Valgepea.

Juubelikevade istutushooaeg algas 1. mail Sindi linnas asuva Ojakalda pargi rajamisega, kus pandi mulda 100 tammeistikut. Igas maakonnas on algatusega „Eesti 100 tamme“ liitunud vähemalt üks kohalik omavalitsus, kokku istutatakse kohaliku omavalitsuse ja laste koostööna 21 juubelitammikut. Tammepuid ja tammikuid on oodatud istutama kõik eraisikud ja organisatsioonid nii Eestis kui ka välismaal.

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab oma EV100 tamme või tammiku istutamisega teha jäädava ning sümboolse kingituse,“ lausus Mari Valgepea. „Algatusega on liitunud palju eraisikuid, peresid, kohalikke kogukondi, organisatsioone ja ettevõtteid. Möödunud nädalavahetusel rajas Swedbank Eesti 2400 puuga tammepargi Ida-Virumaale Kurtnasse, juubelitammikuid on rajatud juba ka Rootsi ja Hollandisse,’’ lisas Valgepea.

Oma pargi või tammepuu istutamisest palume teada anda aadressile tammed@riigikantselei.ee. Täpsem info EV100 tammeparkide kohta www.EV100.ee/tammed  

Tagasi üles