Galerii: tantsijad annavad hoogu suure peo ettevalmistustele

Järvamaa laulu-ja tantsupeo peonädal on alanud, lisaks proovidele süüdatakse peotuli, istutatakse puid ja toimuvad talgud.

Laupäeval said Paide Vallimäel alguse liikumisproovid, koorid, ansamblid ja orkestrid harjutavad kokku peopäeva hommikul, neljapäeval süüdatakse kultuurihiies peotuli, istutatakse puid ja toimuvad puude ladumise talgud.

Täna harjutasid tantsusamme kõige pisemad tantsijad: osalejaid on beebidest kuni noorterühmadeni. Proovid jätkuvad neljapäeval, mil harjutavad oma etteasteid näitlejad ning laupäeval, kui lava on kooride, ansamblite ja orkestrite harjutamiseks ning ühendproovideks. Korraldajate kinnitusel on seni proovid kulgenud viperusteta.

Juba neljapäeval, 24. mail kell 18 istutavad Vargamäe kultuurihiide tänavused kultuuripreemiate laureaadid oma puud ning süüdatakse Järvamaa laulu- ja tantsupeo tuli. Tule süütab maakonna kultuuripärl Malle Nööp, meeleolu loovab Malle Nööbi kollektiivid: Paide gümnaasiumi tüdrukute koor Viisikamber ja rahvatantsurühm Keerutajad.

Tuli liigub kultuurihiiest kolme maakonna omavalitsusse: Järva valda, Türi valda ja Paide linna. Omavalitsused on tule teekonda planeerinud erinevalt. Järva valla tuli jääb peo ootele Järva-Madise kirikusse, kust liigub Järvamaa parima kollektiivi Alburahva Teatriga peopaika. Paide linn on liitunud korraldajate üleskutsega istutada puid. Igasse lasteaeda, kokku viie lasteaia seitsmesse asukohta, istutatakse koos lastega puuistik.

Veel toimuvad sel nädalal puude riita ladumise talgud, kus lava kujunduses kasutusel olevate küttepuude Paidesse toimetamisel ja riita ladumisel tulevad korraldajatele appi peol esinevad kollektiivid. Rahvatantsurühm Loomisel laob peolaval kasutatavad küttepuud talgutel auto peale, Paides laovad Paide Ühisgümnaasiumi õpilased puud riitadesse ning peo järgselt tulevad appi Paide Gümnaasiumi rahavatantsurühmad Keerutajad ja Südameke ning Paide Ühisgümnaasiumi rahvatantsurühm Seltskond, seda just nii nagu peo peategelane unistab: „Oh, tuleks noored koju käima… Küll siis saaksime palju tööd  tehtud!“

Järvamaa laulu- ja tantsupidu "Oleks minu olemine" toimub 26. mail Paide vallimäel ning on kingituseks Eestimaale tema 100. sünnipäeval.

Tagasi üles
Back