T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus mõistis pansioni juhid tingimisi vangi

Liis Velsker
, päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Pandivere Pansion avas uksed 2013. aasta sügisel.
Pandivere Pansion avas uksed 2013. aasta sügisel. Foto: Marianne Loorents

Lääne-Virumaal asuva Pandivere pansioni omanik Margus Peldes (43) ja selle endine juhataja Sirje Pedius (65) said tingimisi vanglakaristused, kuna hooldekodus suri veremürgitusse eakas naine.

Eesti Ekspress kirjutas mullu talvel, et kohus uurib Pandivere pansioni juhtide seost vana naise surmaga.  

Pandivere Pansioni Vao maja juhatajat Sirje Pediust süüdistati selles, et ta asetas tegevusetuks jäädes kannatanu eluohtlikku olukorda ning rikkus sellega oma töölepingus kirjas olnud ja seadusest tulenevaid kohustusi.

Osaühingu Pandivere Pansion juhatuse liige Margus Peldest sai süüdistuse selles, et ta ei korraldanud juriidilise isiku ehk OÜ juhtimist, osutatud teenuste kirjalikku fikseerimist ega omanud ülevaadet pansioni pakutava hooldusteenuse kvaliteedist. Oma tegevusetusega asetas ta kannatanu samamoodi eluohtlikku olukorda ja jättis ta sinna.

Kohtuistungid Viru maakohtus kuulutati täielikult kinniseks, mistõttu prokuratuur ei avaldanud täpsemalt juhtunu sisu.

Täna tunnistas kohus Sirje Pediuse, Margus Peldese ja OÜ Pandivere Pansion süüdi teise inimese ohtu asetamises.

Kohus mõistis Sirje Pediusele (65) karistuseks kaks aastat vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga. Margus Peldes sai karistuseks ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse tingimisi vangistuse sama pika katseajaga. Katseaeg algas täna.

OÜ Pandivere Pansion sai rahalise karistuse summas 30 000 eurot. Kõigilt süüdistatavatelt mõisteti solidaarselt välja tsiviilhagi summas 1021,8 eurot.

Kohtuotsuse saab vaidlustada seitsme päeva jooksul.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles