Järvamaa elutööpreemia saab Toomas Šadeiko

Toomas Sadeiko

FOTO: Andrus Eesmaa

Toomas Šadeiko on  töötanud  Järvamaal kutseõppehariduses üle 30 aasta  alates 1977. aastast kuni 2008. aastani, tema juhtimisel oli Türi tehnika- ja maamajanduskool (praegu Järvamaa kutsehariduskeskus) aastaid Eesti üks tugevamaid kutseõppeasutusi.

Toomas Šadeiko juhtimisel võttis kool osa projektidest nii õpetajate kui ka õpilaste arendamiseks, aga ka kooli infrastruktuuri ja õppetingimuste nüüdisajastamiseks. Šadeiko on pidevalt ennast täiendanud ning pidanud isiku pidevat arengut ja elukestvat õpet oluliseks.  2008. aasta suvest, mil Toomas Šadeiko lahkus Türi tehnika- ja maamajanduskooli direktori ametikohalt oli ta tegev maamajanduskooli ja Paide kutsekeskkooli ühendamisel tekkinud Järvamaa kutsehariduskeskuse nõukogus. 
 
Šadeiko on olnud ühiskondlikult väga aktiivne, andes suure panuse nii Järvamaa kui ka Türi valla hariduselu ja kogu valla arengusse. Ta on olnud  aastatel 1993–1996 ja 1999–2005 Türi vallavolikogu esimees, aastatel 2005–2009 nelja omavalitsuse ühinemisel tekkinud uue Türi valla volikogu aseesimees. Šadeiko on juhtinud nii Türi vallavolikogu haridus- ja noorsookomisjoni kui ka kultuuri- ja spordikomisjoni. Aastatel 1999–2005 on ta olnud Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse liige. Ta on  olnud Särevere piirkonna kultuuri- ja  spordiklubi Alem  eestvedaja.
 
Toomas Šadeiko on pälvinud  1998. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi ning 2008. aastal valiti ta Türi valla aukodanikuks.
 
Järvamaale osutatud teenete eest ja seoses Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 10. aastapäevaga autasustas Järva maavanem Toomas Šadeikot Järvamaa teenetemärgiga. 
 
Järva maavanem ja Järvamaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees andsid Toomas Šadeikole Järvamaa vapimärgi 2005. aastal väljapaistva pedagoogilise ja ühiskondliku tegevuse eest maakonnas  ja vabariigis.
 
Järvamaa omavalitsuste liit andis Toomas Šadeikole 1999. aastal maakonna hariduselu edendaja preemia ja 2008. aastal haridusvaldkonna elutööpreemia.
 
Toomas Šadeiko  esitas Järvamaa elutööpreemia kandidaadiks Türi vallavalitsus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles