Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kummipostid rahustavad taas Türi-Allikul liiklust

FOTO: Merit Männi/Järva Teataja

Teisipäeva pärastlõunal märkasid Türi ja Paide vahel liiklejad, et Türi-Allikul on maanteele taas ilmunud kummipostid, mis esmakordselt paigaldati maanteeameti poolt sinna mullu hilissügisel, ent aasta lõpuks taas ära võeti.

Tellijale Tellijale

Järva Teataja kirjutas kummipostidest esimest korda eelmise aasta sügisel, mil Türi-Alliku ristmiku laiendusel on suuremad tööd tehtud said ning nii mõnelegi liiklejale tulid tõenäoliselt üllatusena, et sellel ristmikule paigaldati rida kummiposte.

Maanteeameti Ida-regiooni ehitusvaldkonna juht Anti Palmi ütles siis, et kummipostid paigaldati Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteele Türi-Alliku ristmikule möödasõidulaienduse (vasakpöörajast möödumiseks) ehituse raames. „Nende postide eesmärk on takistada möödasõite ristmiku alal, kus see on ohtlik nii möödasõitjale, kui ka kaasliiklejatele. Probleem on selles, et ristmikule läheneja, kes soovib vasakule hakata keerama võib sõita mõnevõrra aeglasemalt kui otse läbisõitja, kuna ta teab, et peagi hakkab pööret sooritama. See võib aga kannatamatumatele liiklejatele anda signaali, et tegu on aeglase liikujaga ning tekib soov vahetult ristmikul möödasõitu sooritada,“ selgitas ta. „Taolise stsenaariumiga liiklusõnnetusi ja liiklusohtlikke olukordi, mis pole küll õnnetusi kaasa toonud, sellel ristmikul varasemalt on esinenud.“

Tagasi üles
Back