R, 24.03.2023

Lauljatar alustab Põhjakalt vinüüliesitluse kontserttuuri

Kuido Saarpuu
Lauljatar alustab Põhjakalt vinüüliesitluse kontserttuuri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mari Kalkunist 2018. aasta mais kontserdil Tokyos tänavu mais.
Mari Kalkunist 2018. aasta mais kontserdil Tokyos tänavu mais. Foto: Petri Arturi Asikainen

Mari Kalkuni eelmise aasta lõpus esitletud album “Ilmamõtsan” ilmus äsja ka vinüülina. CD-kujul on see lisaks Eestile välja antud Saksamaal ja ilmub peagi Suurbritannias ning Jaapanis.

“Vinüül on mulle eriliselt armas formaat ja ammuse unistuse täitumine,” sõnas muusik, kes annab sel puhul järgmise kahe nädala jooksul seitse vinüüliesitluskontserti, valdavalt maakohtades. Tuur saab hoo sisse laupäeval, 9. juunil Põhjaka mõisast ja jätkub mõnusates kiiksuga kohtades üle Eesti. “Olen kontsertideks valinud paigad, mis pakuvad elamust erinevatele meeltele – iga koht ise on juba omaette vaatamisväärsus, kus särtsakad ja loomingulise vaimuga inimesed on vanale elu sisse puhunud.”

Mari Kalkuni kolmas album “Ilmamõtsan” on pälvinud sooja vastuvõtu nii Eestis kui ka välismaal. Rahvusvaheliselt on enim tagasisidet tulnud seni Saksamaalt, kus plaat ilmus plaadifirma Nordic Notes alt juba jaanuaris. “Arvustused on olnud meeldivalt positiivsed ja viimane tore üllatus oli märtsikuus, kui “Ilmamõtsan” oli sees juhtivate Euroopa muusikakriitikute igakuiselt koostatavas Euroopa maailmamuusika edetabeli esikümnes,” sõnas Mari Kalkun. “Inglismaal ilmub plaat juunis, ent tean, et minu kutsumine mainekale WOMAD festivalile tänavu juulis tuli suuresti just tänu “Ilmamõtsan” plaadile.”

Eestis nomineeriti Mari tänavusel Eesti muusikaauhindade galal aasta naisartisti tiitlile ja tema plaat kandideeris aasta etnomuusika albumi tiitlile. Viimasel Tallinn Music Weekil valisid muusikaspetsialistidest delegaadid ja publik tema kava üheks oma lemmikuks ja ta pälvis TMW artistiauhinna.

Mari Kalkuni kolmas album “Ilmamõtsan” on pälvinud sooja vastuvõtu nii Eestis kui ka välismaal.

Mari Kalkuni hääl jääb kõrvu ja jutustab lugusid metsast, linnast, maailmast ning tema enda elust. Tema muusika on ühtaegu vaikne ja vägev, põimides oskuslikult globaalseid ja kohalikke helisid ning peegeldades nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud uudseid hingemaastikke. Kontsertidel saadab muusik end akordioni ning kanneldega.

“Ilmamõtsan” vinüüliesitluse esimeseks kontserdikohaks on laupäeval, 9. juunil kl 19 Põhjaka mõis.

Märksõnad
Tagasi üles