Triatlonisuvele anti Paides avalöök

Merit Männi

Laupäeval, 9. juunil toimus Paide triatlon, mis oli ühtlasi Eesti karikavõistluste avaetapiks.

Paide triatloni kõige suurem start 200 osalejaga oli sprindidistants, kus tuli ujuda 750 meetrit, sõita rattaga 20 kilomeetrit ning joosta 5 kilomeetrit. Paide triatloni spindistantsi võitis meestest Henry Räppo ajaga 55:05, teise koha sai Kevin Vabaorg ja kolmas oli Johannes Sikk. Naistest võitis Katrin Zaitseva ajaga 1:04:50 Merili-Mai Kivimetsa ja Paula-Brit Siimari ees.

Lisaks sprindidistantsile oli kavas laste distants (150 meetrit ujumist, 4 kilomeetrit ratast ja 1 kilomeeter jooksu) ning harrastajate distants (375 meetrit ujumist, 10 kilomeetrit ratast ja 2 kilomeetrit jooksu). Kokku autasustati parimaid 20 erinevas vanuseklassi.