Kodanikühendus soovitab metsatööd tuleohu tõttu peatada

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Metsatööd

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) kutsub kohalikke omavalitsusi, kelle aladel on juba tekkinud või tekkimas viienda klassi tuleoht, kasutama oma õigust keelata metsa kasutamine inimeste ja loomade julgeoleku ning majandusliku kahju vältimise huvides. Ka Päästeamet on soovitanud praegusel ajal metsas viibimisest hoiduda.

EMA juhib tähelepanu, et tulekolle võib alguse saada nii rasketehnikaga tehtavatest metsatöödest kui ka jahitegevusest. Metsatööde peatamises saavad algatust üles näidata ka metsaomanikud (sealhulgas RMK), samuti metsafirmad ja metsatöölised. Ka 150hektarise Vikipalu põlengu juures, mille arengut ühenduse ridades murelikult jälgiti, otsides vabatahtlike aktiivist ka abilisi põlengu kustutamiseks, võis mitmes kohas märgata värske raietegevuse jälgi. Seega väärivad võimalikud seosed tulekahju puhkemise ja metsatööde tegemise vahel uurimist.

Kodanikuühendus meenutab, et praegusel ajal kasvatavad paljud linnud ja loomad üles järeltulevat põlve, kutsudes heasoovlikke ja vastutustundlikke metsaomanikke juba pesitsushooaja alguses üles raierahu pidama. Ühendus tunnustab tänulikult eetilisemat osa metsandusringkonnast, kes omal algatusel või teavitustöö tulemusel traditsioonilist linnurahu hoiavad ja austavad. Lisaks on metsloomade elutegevus pikaaegse põua tõttu juba niigi raskendatud, seetõttu mõjub igasugune häirimine neile praegusel ajal eriti kahjustavalt.

Tagasi üles