Vargamäest keerati kokku kunstipärane rosolje

Järva Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Tartu kõrgem kunstikool

2018. aasta on Euroopas kultuuripärandi aasta ning Tartu kunstikooli õpilased kujundasid reklaami ja piktograafia tundides eesti rahvusköögi toiduainetest eesti rahvakultuuri elemente ja kunstiteoseid.

Kujundajad, stilistid ja dekoraatorid uurisid kohalike juurviljade, puuviljade, kala ja liha värve ning vorme eesmärgiga panna Eesti pered värske pilguga eesti toiduaineid ja eesti kultuuripärandit vaatama. Nii näiteks valmis tuntud tänavakunstniku Edward von Lõnguse 2016. aastal valminud Vargamäe-ainelise töö põhjal rosoljeks kasutatavate toiduainete abil muljetavaldav pilt.

Tudengite valmistatud toidukunstiteosed pole mõeldud pakkuma mitte niivõrd uusi serveerimisviise, kuivõrd leidma eesti rahvusköögi retseptidest, mille tulemus võib olla kollakas mass nagu kartulipuder või roosakas-hallikas mass nagu rosolje, algsed värvid ja vormid, ning taasleidma need eesti rahvakultuuris ning kunstis. Samuti küsima mõne küsimuse alates klassikalisest "Kas toiduga tohib mängida?" kuni selleni, kas Kalevipojast saab pehmo, kui teda kujutada vaniljekastmena või kas Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul võib serveerida hapukurki Konrad Mäe maalina "Saaremaa rand"? Toiduained andis õpilastele küsimise peale lahkelt COOP. Õpilased andsid endast parima, et toiduained ära kasutada. Retseptid on pärit raamatust "Eesti rahvusköök", ideede leidmist ja tööprotsessi planeerimist juhendas Merit Karise, teostamist Jaagup Susi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles