Saada vihje

Otsitakse Eesti parimaid kestlikke näiteid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Arengukoostöö Ümarlaud leiab, et jõulueelne ostuhullus tekitab stressi ja koormab keskkonda.
Arengukoostöö Ümarlaud leiab, et jõulueelne ostuhullus tekitab stressi ja koormab keskkonda. Foto: SCANPIX

Arengukoostöö Ümarlaud alustas kampaaniat, et leida üles parimad kestlike tegevuste näited kogu Eestist. Osalema on oodatud kõik – vabaühendused, ettevõtted, riigiasutused, omavalitsused, eraisikud, jne.

AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe sõnul on ÜRO kestliku arengu eesmärkide nimetus veidi igav ja esimese hooga on raske aru saada, kuidas see võiks iga inimest puudutada. “Plaani mõte on iseenesest lihtne – aidata kaasa, et tulevikus hinnatakse inimesi, taaselustatakse loodust ja luuakse majandus, millest võidavad kõik. Me usume, et Eestis on palju põnevaid ettevõtmisi, millega inimesed teevad häid tegusid ja muudavad maailma. Vaja on vaid veidi abi, et nad üles leida”.

“Kõige sagedamini tehakse see viga, et arvatakse, nagu kehtiks kestliku arengu eesmärgid vaid arenguriikide kohta. Tegelikult tuleb neid eesmärke jälgida igas riigis ja just nendes valdkondades, mis on kohapeal olulised. Näiteks, tervise ja heaolu eesmärki vaadates ei ole meil probleeme saastunud veest põhjustatud nakkushaigustega, kuid näiteid võib tuua Eestile olulistest tervisega seotud valdkondadest, on see siis HIV, liiklussurmad või alkoholist tingitud terviseprobleemide ennetus. Ökosüsteemide eesmärgi juures otsime näiteid tegevustest, mis hoiavad ja taaselustavad meie loodust. Säästva tootmise ja tarbimise eesmärgi all saavad enda tegevustest rääkida kõik, kes tegelevad väärtustava taaskasutusega, on leidnud viisi loodussäästlikult toota või kasutada loodussõbralikke materjale jne”, selgitas Pärgmäe.

Kõige sagedamini tehakse see viga, et arvatakse, nagu kehtiks kestliku arengu eesmärgid vaid arenguriikide kohta.

Vastuseid ootame 15. augustini. Iga valdkonna kohta valib AKÜ välja üks-kaks näidet, kelle juures toimub pikem intervjuu ja fotosessioon. Koos Läti ja Leedu näidetega saab headest näidetest andmebaas, mida kõik võivad kasutada. Mis veel olulisem – usume, et sellised algatused annavad võimaluse uuteks kohtumisteks ja koostööks, mida me hetkel ei oska isegi välja lubada!

Eesmärkide pikemad selgitused ja ankeedi leiab siit!

Tagasi üles