Türi vald toetab oma mehe ettevõtmist 5000 euroga

Türi Grillfesti korraldaja Auris Rätsep.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Türi vallavalitsus otsustas viimasel istungil eraldada «Hea toidu festivali – Grillfesti» korralduskulude katteks 4985,11 eurot.

Grillfesti korraldaja on Türil võimul oleva valimisliidu Türi Sotsiaaldemokraatlik Valik suurtoetaja ja liige Auris Rätsep.
Türi vallavanem Aivo Prüssel tunnistas, et kui Grillfesti toetab vald ligi 5000 euroga, siis näiteks Türi lillelaat ei saa sentigi.
Prüssel põhjendas seda asjaoluga, et vald teeb enne laataplatsil haljastustöid, ei küsi laata korraldavalt Türi aianduse ja mesinduse seltsilt renti ja üritust reklaamitakse ka valla trükistel.


Kui ühepäevane Grillfest läheb Türi maksumaksjale maksma 5000 eurot, siis neli kuud kestvad Kevadpealinna ürituste sarja tarvis kulutab vald vaid 1400 eurot rohkem.
Prüssel ütles, et toetuste määramisel arvestab vallavalitsus, kas tegemist on külastajatele tasulise üritusega või mitte ning millised on võimalused taotleda üritusele raha muudest allikatest (Leader, Eesti kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu – toim).

«Toetus ürituste korraldamiseks on viimastel aastatel vähenenud. Põhjus on keeruline majanduslik olukord,» ütles Prüssel.
Tegelikult toetas Türi vald ka möödunud aastal Grillfesti sama paljuga. (JT)

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles