Kultuurikeskus alustab hooaega vastremonditud laval

Rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäe (vasakul) ja Tera Parkett OÜ ehitusmees Peeter Mahlapuu (paremal) uurivad, kuidas oleks võimalik Paide kultuurikeskuse lava muuta siledamaks ning kindlustada see vetrumise ja krigisemise vastu.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Sel nädalal algasid Paide linna ja ettevõtjate, Järva maavalitsuse ja rahvusooperi Estonia toel Paide kultuurikeskuse suure saali lava ümberehitustööd, mille järel on uuel hooajal võimalik anda seal ka klassikalise balleti etendusi.

Paide kultuurikeskuse direktor Ülle Müller ütles, et orkestrisüvendi peale ehitatakse täiesti uus lava, ülejäänud pind pahteldatakse ja lihvitakse. Töid teeb Tera Parkett OÜ.
Mülleri andmetel lõpeb lava uuendus 28. augustil, avamine tuleb 30. augustil, kui kultuurikeskuses esinevad Estonia artistid ja Paidest pärit Grete Oolberg, kes õpib Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis klassikalist laulu.

Mülleri selgitusel algatas lava remondi rahvusooper Estonia. Kultuurikeskus alustab 24. hooaega ja korraldab koos rahvusooperiga 6.–12. novembrini kestva festivali «Ooper ja ballett südames», kuid suure saali praegune lava ei võimalda klassikalist balletti esitada. «Seega otsustas rahvusooper Järva maavalitsuse, linna ja ettevõtjate toel lava renoveerida,» lisas ta.

Tagasi üles
Back