Järvamaa huvikoolid said 7000 eurot toetust

Paide huvikeskus saab toetuse abil soetada laste oskuste arendamiseks uusi seadmeid.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud Varaait vol 14 projektikonkursi käigus said Järva- ja Raplamaa huvikoolid toetusi, mille abil soetatakse huvikoolidele vajalikke seadmeid ja õppevahendeid ning arendatakse õppemeetodeid.

Järvamaal toetati kahte projekti. Paide muusikakooli projekt «Helindamise alused» sai 3096 eurot, et koostöös riigigümnaasiumiga korraldada helindamise valikkursuseid. Paide huvikeskuse projekt «Nutikate tuba» sai 4000 eurot, et korraldada piirkonna lastele ja noortele robootika-, arvuti- ja programmeerimisalased ringe koostöös Paide täiskasvanute keskkooli õppuritega.

Varaaida projektikonkursi eesmärk on luua noortele rohkem valikuid oma loome- ja arengupotentsiaali avamiseks. Sel aastal läbis projektikonkurss mitu olulist uuendust. Neist olulisema muudatusena sai esitada üksnes selliseid projekte, mida saab ellu viia läbi koostöö.

Konkursi tähtajaks laekus tänavu üle Eesti kokku 113 projektitaotlust kogusummas ligi 420 000 eurot. Toetust sai taotleda erinevate õppevahendite soetamiseks või renoveerimiseks, litsentsitasude katmiseks või uudsete infotehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtmiseks.  

Tagasi üles
Back