Purjus ujujatele kutsuti politsei

Anne Põder
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Järvamaa avalikud supluskohad
Järvamaa avalikud supluskohad Foto: Dmitri Kotjuh

Eile õhtul ja täna päeval kutsus rannavalvur kahele alkoholijoobes seltskonnale politsei. Türi järve ujuma läinud purjus inimesed keeldusid veest välja tulema kui vetelpäästja palus neil mitte ujuma minna.

Laupäeval kella 17.30 paiku läksid Türi rannas ujuma kolm silmnähtavalt alkoholijoobes inimest – kaks meest ja üks naine. Kui vetelpäästja palus neil veest välja tulla, siis ei võetud teda kuulda.

Kuna purjus peaga ujumine on ohtlik, siis kutsus rannavalvur appi G4S patrulli. Turvatöötaja korraldustele samuti ei allutud, mistõttu kutsuti kohale politsei. Ametivõimude saabumise hetkeks olid inimesed veest välja tulnud, kuid politsei siiski vestles nendega.

Selle juhtumi puhul on märkimisväärne veel see, et alkoholijoobes ujuma läinute kaks sõpra vaatasid seda kõike kaldalt peal, selle asemel, et sekkuda ja oma purjus sõpru vette minekul takistada. 

Täna, pühapäeval peale kella 13 paiku märkas rannavalvur, kuidas kaks alkoholijoobe tunnustega rannakülastajat vette läksid. Üks neist oli keskealine mees ja teine ühe pealtnägija sõnul alaealine noormees. 

Ka neid läks vetelpäästja korrale kutsuma, kuid selle peale tulid kaks joobes isikut järves välja ja suundusid hoopis jõkke ujuma. Rannavalvur järgnes neile ja palus neil veest välja tulla. Kuna teda kuulda ei võetud, siis kutsus ta kohale politsei. 

Oli näha, et noormees politseid pelgas, sest ta tuli veest välja ja peitis end esialgu põõsastesse. Politsei saabudes keskealine mees vestles nendega, kuid noormees otsustas politseil eest ära joosta. Lõpuks ta siiski võttis politsei korraldusi kuulda ning politseinikud viisid ta endaga kaasa.

Tagasi üles