N, 1.06.2023

Põllumehed saavad sel aastal toetused varem kätte

Facebook Twitter
Comments
Torma Põllumajandusosaühingu taimekasvatuse juht Koidula Liis kuivanud rohumaal.
Torma Põllumajandusosaühingu taimekasvatuse juht Koidula Liis kuivanud rohumaal. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Maaeluminister kohtus täna Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) ja põllumajandussektori esindajatega, et jätkata põuakahjustustest tingitud probleemidele lahenduste otsimist.

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et kuna käesoleval aastal on põllumeestel põua tõttu probleeme käibevahenditega, arutas ministeerium koos PRIA ja põllumeestega võimalusi, kuidas saaksid mitmesugused toetused sel aastal varem välja makstud. «Täna saame kinnitada, et toetused saavad käesoleval aastal välja makstud tavapärasest varem,» sõnas Tamm.

Kuna selleaastane põud on mõjutanud mitme toetuse nõuete täitmist, siis peaksid kõik põllumajandustootjad, kellel ei ole võimalik taotletud toetuste kohustusi täita, pöörduma PRIA poole hiljemalt 15 tööpäeva jooksul alates hetkest, mil vääramatu jõud või erandlik asjaolu ilmnes ja taotlejal oli võimalik selle kohta teavitus esitada. PRIA hindab, kuivõrd on tegemist vääramatu jõu ja erakorralise asjaoluga, ning arvestab seda toetuste maksmisel.

«Julgustan jätkuvalt kõiki põllumehi PRIA poole pöörduma, kui esineb ükskõik milliseid probleeme toetuste nõuete täitmisel. Teeme kõik, et põuast tekkinud probleemid toetuste nõuete täitmisel saaksid võimalikult põllumehesõbralikult lahendatud,» kordas minister juba eelmisel nädalal väljaöeldut.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles