Järvamaa järvedes sinivetikat ei voha

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Avalikud supluskohad tunnistati kasutuskõlblikuks
  • Sinivetikas tekib siseveekogudesse harvem kui merre
  • Omavalitsuste keskkonnaametnikud hoiavad veekogudel silma peal

Paide tehisjärv (Paide linn) Vesi: 24 kraadi Õhk: 27 kraadi Rannalisi: mõnikümmend (samal ajal on ka Paide G grillipidu) Heakord/rand: korras Seitsmeaastane Elis nautis rannamõnusid koos emaga. Tüdrukutirts pidas kõige olulisemaks, et ujumiskoht oleks kodu lähedal. «Siis on hea, siis saab ujuma rattaga sõita,» sõnas ta. Ujujatest rääkides, siis Elis ja tema ema eelistasid sulistamisele piknikutekil lesimist nagu ka kõik ülejäänud rannalised. Päev enne anti Facebooki kommuunis «Märgatud Paides» teada, et tehisjärve vesi tekitab lastele punne. Kuigi veeanalüüsid on korras, kohtasime neljapäeval korduvalt paidelasi, kes otsisid rannamõnusid kodulinnast mitmekümne kilomeetri kauguselt. Põhjust oli üks: vesi haisevat ja põhjustavat löövet.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Paljudel Eesti veekogudel on lehvimas kollane lipp ja inimesi hoiatatakse vohavate mürgiste sinivetikate eest, kuid Järvamaa avalikes supluskohtades pole neid seni tuvastatud.

Terviseameti Järvamaa esinduse vaneminspektor Kadi Ruiso ütles, et eelmisel ja sel aastal pole Järvamaa veekogudel tema mäletamist mööda sinivetikatega muret olnud. «See ei tähenda, et neid siseveekogudel ei tekiks, kuid juhtumid on siiski harvemad kui merevees,» sõnas ta.

Viimati leiti sinivetikaid Järvamaa avalikes supluskohtades 2016. aasta suvel, kui Türi tehisjärvest võetud proovid osutusid positiivseks. Enne seda on olnud juhtumeid Paide tehisjärves ja Rava järves.

Tagasi üles