Kaunis postkast pälvis auhinna

Zürii valis III koha vääriliseks Janika postkasti Järvamaalt

FOTO: Erakogu

Eesti ilusaima postkasti valimised on lõppenud ning žürii lemmikute seas oli ka postkast Järvamaalt.

Konkursil “Eesti ilusaim postkast” osales ligi 150 postkast üle kogu Eesti ja üldvõitjaks pärjati Kristiina Laanemets, kelle töö pälvis nii žürii lemmiku kui ka fantaasiapostkasti eriauhinna. Rahvahääletuse võitis Andres Heinsaare töö.

Järvamaalt osales valimisel kaheksa postkasti ning kolmandale kohale valis žürii Janika postkasti.

Ilusaim postkast on tehtud vanast gaasipliidist.

FOTO: Kristiina Laanemets

Võitja oli omale postkasti meisterdanud vanast pliidist. Kavalalt taaskasutusse võetud pliidi raudadel ilutsesid supipottides lilled ning ahju-uks oli tähistatud suurte tähtedega sõnaga „POST“, mis teeb selle ka kirjakandja jaoks hästi märgatavaks. Ka rahvahääletusel kuulus tema töö viie parima hulka.

“Mulle väga meeldis, et Eestis on nii suure fantaasia ja huumorimeelega  majaomanikud. Taaskasutus on ka postkastide maailma jõudnud! Selle peale annab ikka tulla,et gaasipliidist saaks postkast või piimalännik saab uue elu. Hästi palju oli ära kasutatud ümbritseva looduse ande..Kui öeldakse ,et garderoob on teatri visiitkaart,siis päris kindlasti jutustab üks värvikas postkast üsna palju sellest perest,” kommenteeris žürii liige Reet Linna.

Rahvahääletusel käis tihe rebimine kahe populaarseima postkasti vahel – kumbki kogus Postimehe hääletuskeskkonnas enam kui 800 häält. Napi eduga tuli võitjaks Andres Heinsaar kitsesarvedega ehitud postkast, teiseks aga postkasti omaniku Leie vanaisa poolt sepistatud hobuvankriga postkast.

Kirjakandjate lemmikuteks osutusid käsitsi meisterdatud kaunid puidust postkastid. Võrdselt kogusid punkte nii Vambola esitatud orava ja pähkliga puidust postkast kui ka Argo esitatud tuuliku postkast. Parimate omadustena tõid kirjakandjad välja postkastide suurust ning mugavust teenindamisel. Näiteks osutuvad mugavamaks just pealt avatavad postkastid. Väikeste postkastide puhul juhtub kirjakandjate sõnul aga tihti see, et post lihtsalt ei mahu kasti ära.

Konkursi reeglite järgi läks peaauhind, 500-eurone Bauhofi kinkekaart,  rahvahääletuse, kirjakandjate ja žürii poolt enim hääli saanud postkastile. Lisaks pärjati auhindadega ka kolm rahvahääletusel enim hääli saanud postkasti.

Postimees premeeris iga maakonna kolme ilusaimat postkasti Postimehe paberlehe aastatellimusega. Ühtlasi saavad kõik konkursil osalejad lugeda kõiki Postimehe digiartikleid üks kuu tasuta.

Eesti ilusaima postkasti žüriisse kuulusid disainer Johanna Tammsalu, saatejuht Reet Linna, poeet  ja endine postiljon Contra ehk Margus Konnula ja Nipiraamatu peatoimetaja Epp Reinmets.

Tagasi üles
Back